Doradca Donalda Trumpa odwołuje wizytę w Izraelu! Zamiast do Jerozolimy, poleci... do Waszyngtonu

Jared Kushner (z lewej) / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Jeden z najbliższych doradców, a prywatnie zięć Donalda Trumpa Jared Kushner nie weźmie udziału w Światowym Forum Holokaustu. Taką informację z ostatniej chwili podaje Times of Israel.

Według mediów, powodem odwołania wizyty jest pogoda w Davos, gdzie obecnie przebywa Kushner, uczestnicząc w Światowym Forum Ekonomicznym. Kushner zamiast polecieć do Jerozolimy, ma wrócić do Waszyngtonu

W czwartek w Yad Vashem w Jerozolimie odbędzie się Światowe Forum Holokaustu w ramach obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Na forum nie przyjedzie też prezydent Andrzej Duda, dla którego organizatorzy nie przewidzieli wystąpienia. Głos ma zabrać natomiast m.in. prezydent Rosji Władimir Putin, który w ostatnim czasie oskarżał Polskę o udział w Holokauście i rozpętanie II wojny światowej.

Z wyjazdu do Izraela zrezygnował również prezydent Litwy Gitanas Nauseda. 

- Udam się do miejsca symbolicznego – obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, by złożyć hołd milionom Żydów, którzy zginęli w czasie II wojny światowej w Holokauście. Chylę też czoła przed 200 tysiącami Żydów, którzy byli naszymi rodakami”

- napisał we wtorek w komunikacie prasowym. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Skandaliczna wpadka Kidawy-Błońskiej. Pomyliła obchodzoną w 2020 roku rocznicę Zbrodni Katyńskiej

/ zrzut ekranu z Facebook/@plock.polityka

  

Mówiąc i przypominając o katastrofie (smoleńskiej -red.) żebyśmy nie zapomnieli o Katyniu, bo mamy w tym roku 75. rocznicę. Żebyśmy nie zapomnieli o tym - powiedziała dziś kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska podczas spotkania w Płocku. Nikt z obecnych nie zwrócił uwagi na błąd.

Wicemarszałek Sejmu Kidawa-Błońśka spotkała się dziś z mieszkańcami Płocka (mazowieckie). Wydarzenie transmitowano na żywo na facebookowym profilu „Płock i polityka”.

- Mówiąc i przypominając o katastrofie (smoleńskiej -red.) żebyśmy nie zapomnieli o Katyniu, bo mamy w tym roku 75. rocznicę. Żebyśmy nie zapomnieli o tym. Bo to się okaże, że wszystko będzie ważne, a o tym bardzo bolesnym fragmencie naszej historii zapomnimy i będzie na drugim planie 

- powiedziała polityk.

[polecam:https://niezalezna.pl/309424-wpadka-za-wpadka-kidawy-blonskiej-lichocka-to-taki-bronislaw-komorowski-w-spodnicy]

W wypowiedzi popełniła błąd. Do Zbrodni Katyńskiej doszło wiosną w 1940 roku. W roku 2020 będziemy obchodzić 80. rocznicę ludobójstwa. Rozstrzelano wówczas co najmniej 21 768 obywateli Polski, w tym ponad 10 tys. oficerów Wojska Polskiego i Policji Państwowej. Każdą z egzekucji dokonano strzałem w tył głowy.

Poniżej fragment z błędnej wypowiedzi Kidawy-Błońskiej (Facebook/@plock.polityka):

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Facebook/@Płock i Polityka, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts