Premier Morawiecki: im zależy na jątrzeniu

/ Kancelaria Premiera [Public domain]

  

- Prezydent ma ostateczną prerogatywę powoływania sędziów, powołał ich i żaden sędzia nie ma prawa kwestionować statusu innych sędziów - stwierdził premier Mateusz Morawiecki. Ocenił też, że jest grupa osób pracujących w systemie sądowniczym, której zależy na ciągłym jątrzeniu.

Premier pytany w TVP o wniosek marszałek Sejmu Elżbiety Witek do Trybunału Konstytucyjnego o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego między Sejmem i prezydentem a Sądem Najwyższym - chodzi m.in. o przepisy konstytucji odnoszące się do podziału władz i powoływania sędziów - powiedział, że liczy, iż spór ten po rozstrzygnięciu Trybunału zakończy się.

"Z drugiej strony widzę, że jest grupa osób pracujących w systemie sądowniczym, której zależy na ciągłym jątrzeniu" - dodał Morawiecki.

Podkreślił, że to prezydent ma ostateczną prerogatywę powoływania sędziów. "Krajowa Rada Sądownictwa - taka czy inna - jest tylko krokiem w kierunku ostatecznej nominacji. Pan prezydent potwierdził tych sędziów, więc żaden sędzia nie ma prawa kwestionować statusu innych sędziów, dlatego musieliśmy teraz legislacyjnie zadziałać, mam nadzieję, że ta sprawa zostanie wyjaśniona" - powiedział szef rządu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Zmarł kolejny pasażer Diamond Princess

/ https://www.youtube.com/watch?v=lDj6xlpcvpA

  

- Zmarł trzeci pasażer z cumującego w Jokohamie wycieczkowca Diamond Princess - poinformowało japońskie ministerstwo zdrowia. 80-letni Japończyk zmarł na zapalenie płuc; miał także inne schorzenia.

Japończyk został wcześniej z rozpoznaniem koronawirusa Covid-19 przewieziony do miejscowego szpitala.

W czwartek japońskie ministerstwo zdrowia poinformowało o śmierci w szpitalu dwóch osób zakażonych koronawirusem na statku Diamond Princess. Japończycy, którzy zmarli, mieli po ponad 80 lat. 87-letni mężczyzna, który cierpiał również na inne schorzenia, został zabrany do szpitala 11 lutego, a 84-letnia kobieta dzień później.

Z ponad 3700 osób na pokładzie wycieczkowca 630 osób zakaziło się koronawirusem.

Dzisiaj japońskie władze potwierdziły, że koronawirusa zdiagnozowano u byłej pasażerki statku, która wracała w środę do siebie pociągiem, gdy uznano ją za zdrową.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts