Uciekł z belgijskiego więzienia. Strażnikom przysłał... pocztówkę z Tajlandii

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/anSICHThoch3

  

Mężczyzna, który w grudniu ubiegłego roku uciekł z więzienia w Turnhout w północnej Belgii, wysłał strażnikom więziennym pocztówkę z pozdrowieniami z Tajlandii - informują belgijskie media. Policja wszczęła w tej sprawie śledztwo.

19 grudnia pięciu więźniów uciekło z Turnhout po wieczornym spacerze. Skazani wspięli się na stalowe ogrodzenie, a następnie przedostali się przez sześciometrowy mur. Trzej więźniowie zostali szybko zatrzymani w okolicach Turnhout, a czwarty w Holandii. Piątego nie udało się schwytać.

Telewizja VRT podaje, że więzień, któremu udało się uciec, to Oualid Sekkaki. Ma 26 lat i jest bratem "króla ucieczek z więzienia", Ashrafa Sekkakiego. Oulid odsiadywał wyrok za udział w strzelaninie w 2015 r.

Ashraf Sekkaki jest obecnie w więzieniu w Maroku. W 2009 r. wraz z Abdelhaqem Melloulem Khayarim i Mohamedem Johrim uciekli helikopterem z więzienia o wysokim rygorze bezpieczeństwa w pobliżu Brugii. Helikopter wraz ze wspólnikiem wynajęła dziewczyna Johriego. Następnie wzięli pilota jako zakładnika i zmusili go do wylądowania na dziedzińcu więzienia. Przestępcy dostali się na pokład maszyny, która następnie oderwała się od ziemi i wysadziła ich poza murami więzienia. Ashraf został później schwytany w Maroku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...


Ponad setka nowych zarażeń koronawirusem w Polsce! Ministerstwo Zdrowia podaje nowe dane

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Zanotowano 117 nowych przypadków koronawirusa, kolejne sześć osób zmarło - poinformowało Ministerstwo Zdrowia późnym wieczorem w piątek. Wcześniej resort ten informował, że tego dnia potwierdzonych zostało 320 nowych zakażeń oraz osiem przypadków śmiertelnych. Łącznie liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce wynosi 3383 osoby, z nich 71 zmarło.

Nowe potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 17 z woj. mazowieckiego, 16 z woj. dolnośląskiego, 12 z woj. łódzkiego, ośmiu z woj. świętokrzyskiego, siedmiu z woj. podlaskiego, siedmiu z woj. pomorskiego, czterech z woj. małopolskiego, trzech z woj. warmińsko-mazurskiego, dwóch z woj. lubelskiego, jednej osoby z woj. wielkopolskiego i jednej z woj. lubuskiego.

Resort przekazał, że zmarło sześć kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 89-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 67-letni mężczyzna ze szpitala w Katowicach, 75-letni mężczyzna ze szpitala w Zgierzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Łodzi, 68-letnia kobieta i 66-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 3383, 71 z nich zmarło.

Media obiegła informacja o 69 osobach zakażonych w Domu Pomocy Społecznej w Tomczycach w pow. grójeckim (woj. mazowieckie). Dodatni wynik testów ma 60 mieszkańców i 9 pracowników placówki – informował dyrektor placówki Marek Beresiński.

W placówce przebywa 87 pensjonariuszy. To osoby schorowane i niepełnosprawne. W przypadku 60 mieszkańców wynik testu na obecność koronawirusa wyszedł pozytywny, reszta ma wyniki negatywne. Według dyrektora na razie objawy chorobowe, takie jak podwyższona temperatura czy kaszel, wystąpiły u kilku osób. Można się jednak spodziewać, że część z zarażonych pensjonariuszy będzie wymagała hospitalizacji.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts