Rosyjska "prawda" Putina

Władimir Putin / By Gregor Tatschl from Österreich - Wladimir Putin und Heinz Fischer (_IMG8166), CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org

  

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział dzisiaj, że próbom fałszowania historii II wojny światowej powinno się przeciwdziałać "prawdą", którą należy popierać argumentami. W tym kontekście wspomniał o planowanym ośrodku przedstawiającym dokumenty archiwalne.

"Należy przedstawiać tylko prawdę, ale powinna być ona poparta argumentami" - powiedział Putin podczas wizyty w obwodzie lipieckim.

Wspomniał o idei utworzenia ośrodka informacyjno-analitycznego opierającego się na dokumentach archiwalnych, materiałach fotograficznych i filmowych.

"Zapewnimy szeroki dostęp do niego wszystkim chętnym w naszym kraju i za granicą" - zapowiedział.

Zaznaczył, że w ośrodku powinni pracować "dobrzy specjaliści, którzy mogą potrzebne rzeczy przekazywać milionom ludzi w sposób wyrazisty i zrozumiały".

"Bardzo liczę na to, że będzie on działał w odpowiedni sposób. Jeśli chodzi o materiały archiwalne, to na pewno mamy ich więcej niż ktokolwiek"

- powiedział Putin.

W zeszłym tygodniu Putin zapowiedział otworzenie ośrodka, o którym mówił, iż będzie to "centrum dokumentów archiwalnych, materiałów filmowych i zdjęciowych". Zapowiadał, że centrum to i jego strona internetowa będą dostępne dla Rosjan i "całego świata". Zaznaczył przy tym, że Rosja odpowie "prawdziwą gruntowną informacją" i "zamknie usta tym, którzy próbują przeinaczyć historię".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Skandaliczna wpadka Kidawy-Błońskiej. Pomyliła obchodzoną w 2020 roku rocznicę Zbrodni Katyńskiej

/ zrzut ekranu z Facebook/@plock.polityka

  

Mówiąc i przypominając o katastrofie (smoleńskiej -red.) żebyśmy nie zapomnieli o Katyniu, bo mamy w tym roku 75. rocznicę. Żebyśmy nie zapomnieli o tym - powiedziała dziś kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska podczas spotkania w Płocku. Nikt z obecnych nie zwrócił uwagi na błąd.

Wicemarszałek Sejmu Kidawa-Błońśka spotkała się dziś z mieszkańcami Płocka (mazowieckie). Wydarzenie transmitowano na żywo na facebookowym profilu „Płock i polityka”.

- Mówiąc i przypominając o katastrofie (smoleńskiej -red.) żebyśmy nie zapomnieli o Katyniu, bo mamy w tym roku 75. rocznicę. Żebyśmy nie zapomnieli o tym. Bo to się okaże, że wszystko będzie ważne, a o tym bardzo bolesnym fragmencie naszej historii zapomnimy i będzie na drugim planie 

- powiedziała polityk.

[polecam:https://niezalezna.pl/309424-wpadka-za-wpadka-kidawy-blonskiej-lichocka-to-taki-bronislaw-komorowski-w-spodnicy]

W wypowiedzi popełniła błąd. Do Zbrodni Katyńskiej doszło wiosną w 1940 roku. W roku 2020 będziemy obchodzić 80. rocznicę ludobójstwa. Rozstrzelano wówczas co najmniej 21 768 obywateli Polski, w tym ponad 10 tys. oficerów Wojska Polskiego i Policji Państwowej. Każdą z egzekucji dokonano strzałem w tył głowy.

Poniżej fragment z błędnej wypowiedzi Kidawy-Błońskiej (Facebook/@plock.polityka):

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Facebook/@Płock i Polityka, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts