Koniec Łukasza Piszczka w BVB. Polak odejdzie z Borussii Dortmund

Łukasz Piszczek pożegnał się już z reprezentacją, wkrótce odejdzie zapewne również z BVB / fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Według "Sport-Bilda" Borussia Dortmund nie przedłuży wygasającej w czerwcu tego roku umowy z Łukaszem Piszczkiem. Polak spędził w BVB niemal dziesięć lat, ale wkrótce nadejdzie koniec tej przygody i czas pożegnań.

34-letni Piszczek do Borussii Dortmund trafił w lipcu 2010 roku z Herthy Berlin. Polak przez lata wyrobił sobie mocną markę. Nie tylko znalazł się jedenastce stulecia PZPN, ale powszechnie przez lata był uważany za jednego z najlepszych obrońców w Bundeslidze. Niedawno przyznawał, że nie chce jeszcze opuszczać Dortmundu:

Chętnie zostałbym jeszcze jeden sezon w BVB, ale jeśli klub widzi to inaczej, to będę musiał to zaakceptować.

Koniec Łukasza Piszczka w BVB?

Według nieoficjalnych informacji umowa z obrońcą nie zostanie przedłużona i Piszczek opuści klub najbliższego lata. W Borussii może zresztą dojść do większych zmian - z zespołu odejdzie najpewniej również Mario Goetze.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: sportbild.de, niezalezna
Tagi

Wczytuję komentarze...

PKP opracowało wytyczne dla dworców w całej Polsce. To na wypadek wystąpienia koronawirusa

/ zdjęcie ilustracyjne, / materiały prasowe

  

PKP opracowało wytyczne dla dworców kolejowych w sprawie postępowania w sytuacji zagrożenia koronawirusem - podała spółka. Największe dworce otrzymały dyspozycje, aby w miarę możliwości wytypować pomieszczenia dla osób z podejrzeniem zakażenia wirusem.

Rzecznik prasowy Polskich Kolei Państwowych Michał Stilger, pytany, w jaki sposób przygotowywane są dworce kolejowe w związku z zagrożeniem koronawirusem, poinformował, że opracowane zostały specjalne wytyczne w tej sprawie.

- Określone zostały w nich zasady postępowania dla pracowników ochrony obiektów dworcowych w przypadku stwierdzenia u pasażerów i innych użytkowników dworców objawów wirusa lub pozyskania informacji od samych podróżnych na temat złego samopoczucia

- podał.

Ponadto rzecznik wskazał, że administratorzy największych dworców otrzymali dyspozycje, aby w miarę możliwości wytypowali w obiektach pomieszczenia, w których do czasu przybycia służb medycznych mogłyby przebywać osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

- W wytycznych określone zostały także ścieżki raportowania w przypadku stwierdzenia przebywania w obiektach PKP osób z podejrzeniem zakażenia wirusem

- podkreślił Stilger.

Rzecznik wyjaśnił przy tym, że w spółce obowiązują wewnętrzne procedury postępowania w razie zagrożeń i sytuacji kryzysowych na m.in. dworcach kolejowych. Wśród nich określone są także zasady działania w przypadku wystąpienia zagrożeń epidemiologicznych.

Pracownicy PKP oraz innych spółek kolejowych, w tym przewoźników pasażerskich, wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Głównego Inspektoratu Sanitarnego, które zorganizowano w siedzibie spółki.

- Informacje o zagrożeniach związanych z koranawirusem i profilaktyce zakażeń zostały przekazane także wszystkim pracownikom spółki za pośrednictwem narzędzi komunikacji wewnętrznej - zaznaczył Stilger.

- PKP będą także umieszczały na dworcach w strefach przygranicznych plakaty informacyjne przygotowane przez Państwową Inspekcję Sanitarną

- zapowiedział rzecznik.

W Polsce dotąd nie potwierdzono przypadku zakażenia koronawirusem. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewnił w piątek, że jeśli pojawi się pierwszy przypadek choroby, to opinia publiczna niezwłocznie zostanie o tym poinformowana.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts