Kidawa-Błońska chce debaty "jeden na jeden" z Andrzejem Dudą

Zdjęcie ilustracyjne / By Platforma Obywatelska RP from Polska - Wiceprzewodnicząca Klubu Parlamentarnego PO Małgorzata Kidawa - Błońska, w tle hasło wyborcze Platformy Obywatelskiej, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org

  

Stanę do debaty z Andrzejem Dudą w II turze wyborów prezydenckich - zapowiedziała dzisiaj wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka PO na prezydenta. Sens mają tylko debaty jeden na jeden - podkreśliła. "Chciałabym takiej debaty" - dodała.

Kandydatka PO na prezydenta podkreśliła w środę w Polsat News, że każdy startujący w kampanii wyborczej chce nadawać ton tej kampanii i ma swój program. "Propozycje programowe będą - wszystko w swoim czasie" - zadeklarowała Kidawa-Błońska. Wyraziła też nadzieję, że 6 lutego marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosi termin wyborów prezydenckich.

Pytana, czy zaproponuje w kampanii konkretny pakiet zmian odpowiedziała:

"Są tematy dla mnie i Polaków bardzo ważne, one dotyczą szeroko rozumianego bezpieczeństwa: od bezpieczeństwa ekonomicznego po bezpieczeństwo dotyczące naszego zdrowia, klimatu. To są najważniejsze rzeczy, o których Polacy rozmawiają. Nie ma spotkania, na którym na ten temat by nie rozmawiali. Więc to są propozycje, które będę przedstawiała"

- zapowiedziała.

Według Kidawy-Błońskiej Pałac Prezydencki powinien być miejscem, gdzie różne środowiska spotykają się i wypracowują rozwiązania. "Wielu spraw nie udało się rozwiązać przez to, że nie było dialogu i poszukiwania wspólnych rozwiązań" - zauważyła.

Wicemarszałek Sejmu podkreśliła, że "stanie w debacie z Andrzejem Dudą w II turze wyborów prezydenckich". Według niej sens mają tylko debaty jeden na jeden. "Chciałabym takiej debaty" - zaznaczyła.

Pytana, czy szef klubu KO Borys Budka jest faworytem w wyścigu o fotel przewodniczącego PO odpowiedziała: "Jeżeli się słucha opinii w klubie to tak, jeżeli się słucha opinii innych członków PO, to dzisiaj nie potrafiłabym powiedzieć, kto te wybory wygra".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Australia zamyka granice dla Persów

/ geralt

  

W związku z epidemią koronawirusa Australia zamyka od niedzieli granice dla wszystkich osób, przybywających do tego kraju z Iranu - poinformował australijski minister zdrowia Greg Hunt.

Zgodnie z decyzją resortu wszyscy cudzoziemcy z Iranu od 1 marca będą musieli przejść 14-dniową kwarantannę w innym kraju, zanim zostaną wpuszczenie na teren Australii.

"Obecnie prawdopodobnie istnieje wysoki poziom niewykrytych przypadków zakażenia w Iranie, w związku z czym obawiamy się, że z kraju tego mogą wyjeżdżać osoby, będące nosicielami wirusa"

- wyjaśnił Hunt.

W piątek BBC Persian podała, powołując się na irańskie służby medyczne, że co najmniej 210 osób zmarło w różnych miastach w Iranie z powodu koronawirusa. Rząd tego kraju zaprzecza tym doniesieniom i mówi o 34 osobach, które zmarły z powodu Covid-19.

W Australii do tej pory potwierdzono 23 przypadki zakażenia koronawirusem - 15 zainfekowanych osób przyjechało z Chin, a osiem przebywało na wycieczkowcu Diamond Princess. Od 1 lutego kraj zamknął granice dla osób, które odwiedzały Chiny kontynentalne

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts