Wielki karambol na S7. Cztery osoby ranne

Zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Do zderzenia 16 samochodów doszło dzisiaj rano na drodze ekspresowej S7 w Wiśniówce koło Kielc. Cztery osoby zostały ranne. Całkowicie zablokowana jest jezdnia w kierunku Warszawy.

Do karambolu doszło na drodze ekspresowej S7 w miejscowości Wiśniówka na wysokości węzła Kielce-Północ.

"W wypadku uczestniczyło 16 samochodów, w tym 11 osobowych, dwa ciężarowe i trzy dostawcze. Na miejscu zdarzenia pogotowie ratunkowe przebadało dziewięć osób, z czego cztery zostały zabrane do szpitala"

– powiedział PAP asp. Krystian Czerwik z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa PSP w Kielcach.

Strażak dodał, że spłonął jeden z samochodów osobowych. Trwa ustalanie przyczyn wypadku. Mogła nią być śliska nawierzchnia. Jezdnia w kierunku Warszawy jest całkowicie zablokowana. nieprzejezdny jest także jeden pas ruchu w kierunku Krakowa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap


Wczytuję komentarze...


Korea Płd.: Ponad 10 tys. zakażeń koronawirusem

/ pixabay.com/coyot

  

Władze Korei Południowej poinformowały dzisiaj, że liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w tym kraju przekroczyła 10 tysięcy. Od początku epidemii zmarły w Korei Płd. 174 osoby.

W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 86 nowych zakażeń, w sumie od początku epidemii zarejestrowano 10 062 przypadki; od czwartku pięć kolejnych osób zmarło - sprecyzowało południowokoreańskie ministerstwo zdrowia i opieki społecznej.

Władze Korei Płd. w ostatnich tygodniach zgłaszają znacznie mniej dobowych przypadków infekcji koronawirusem niż na przełomie lutego i marca, kiedy w ciągu jednego dnia liczba ta przekraczała 850 potwierdzonych przypadków. Jednak służby sanitarne wciąż poszukują skupisk infekcji, szczególnie w obszarach metropolitalnych, takich jak stolica kraju Seul, a także wokół szpitali i kościołów - pisze agencja Kyodo.

506 potwierdzonych przypadków odnotowano w Seulu, a 539 w otaczającej tę metropolię prowincji Gyeonggi, najbardziej zaludnionej prowincji kraju. W Daegu, czwartym co do wielkości mieście i obszarze najbardziej dotkniętym epidemią Covid-19, zarejestrowano ponad 6700 przypadków - sprecyzowano. W najnowszym bilansie nie uwzględniono, ile osób zostało wyleczonych.

Władze czuwają również nad przypadkami infekcji u osób przybywających z zagranicy - podaje Kyodo. Ostatnio zaczęły wymagać od nich poddania się surowszym procedurom kwarantanny w sytuacji, gdy niektórzy cudzoziemcy prawdopodobnie zlekceważyli obowiązkową dwutygodniową kwarantannę. Do tej pory w Korei Płd. stwierdzono 647 tzw. zaimportowanych przypadków koronawirusa - chodzi o osoby, które przyjechały z zagranicy.

Aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa ministerstwo edukacji przełożyło rozpoczęcie nowego roku nauczania dla szkół podstawowych i średnich na najbliższy czwartek, od kiedy zajęcia będą możliwe tylko przez internet. Ponowne otwarcie przedszkoli i żłobków odłożono na czas nieokreślony.

Według najnowszego zestawienia agencji Reutera od początku pandemii koronawirusa, który w pierwszej kolejności pojawił się pod koniec 2019 roku w Chinach, na świecie zakażonych zostało 954 tys. ludzi, zmarło ponad 48,3 tys. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts