Prezydent Duda w Davos. Przypominał o wysokiej intensywności rozwoju Europy Środkowo-Wschodniej

"Europa Środkowo-Wschodnia to jeden z najbardziej dynamicznych regionów Europy i świata, najbardziej atrakcyjnych dla inwestorów" – mówił dziś rano w szwajcarskim Davos prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda
twitter.com / @prezydentpl

Tego dnia w ramach pobytu na Światowym Forum Ekonomicznym, prezydent bierze udział w zorganizowanej w Domu Polskim debacie poświęconej "gospodarczej żywotności Europy Środkowej i Wschodniej". Dyskusja odbędzie się z udziałem m.in. prezydentów Chorwacji i Łotwy, Kolindy Grabar-Kitarović i Egilsa Levitsa, oraz premiera Estonii Juriego Ratasa.

Duda podkreślił, że Europa Środkowo-Wschodnia jest najszybciej rozwijającym się regionem Europy i prawdopodobnie świata. Zaznaczył, że prawie pięć lat temu powstała Inicjatywa Trójmorza, której celem jest wzmocnienie integracji infrastrukturalnej i gospodarczej krajów regionu Bałtyku, Adriatyku i Morza Czarnego.

Rezultaty są widoczne. Znaczenie gospodarcze regionu rośnie

 – podkreślił prezydent.

Jak mówił Duda, Europa Środkowo-Wschodnia stała się motorem gospodarczym dla całej UE.

Dzisiaj jesteśmy jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się regionów Europy. Pomiędzy 1996 a 2017 gospodarki naszych krajów zanotowały 114 proc. wzrost PKB per capita w porównaniu do 27 proc. wzrostu w krajach zachodnich

 – poinformował.

Przekonywał też, że Europa Środkowo-Wschodnia jest jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów dla inwestycji.

Nasze gospodarki nieustannie doganiają zachodnich konkurentów, jeśli chodzi o najważniejsze wskaźniki ekonomiczne. Wciąż jesteśmy w stanie zaoferować relatywnie niskie koszty pracy, silny kapitał ludzki, dobrze wykształconych ludzi, przyjazne środowisko podatkowe, ogromny rynek konsumencki i najlepsze lokalizacje dla zagranicznych inwestycji

– ocenił prezydent Duda.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

#prezydent Andrzej Duda #Andrzej Duda #Prezydent RP #Davos #Dom Polski #gospodarka #Polska #Europa Środkowo-Wschodnia

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo