Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Kolejne trzy osoby zarażone nowego typu koronawirusem zmarły w Chinach - podało dziś w Pekinie ministerstwo zdrowia. Do 440 wzrosła też liczba zainfekowanych wirusem, który wywołuje zapalenie płuc.

Do tej pory nowy koronawirus spowodował już w Chinach śmierć dziewięciu osób, a jeszcze we wtorek władze w Pekinie informowały o 324 zarażonych.

Władze ChRL zapewniają, że panują nad sytuacją, ale zastrzegają też, że droga rozprzestrzeniania się wirusa nie została jeszcze ustalona, a jego pochodzenie wciąż nie jest znane.

Do wybuchu epidemii doszło tuż przed Nowym Rokiem w chińskim mieście Wuhan.

Tajemniczy wirus powoduje zapalenie płuc, które porównywane jest do zespołu ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej SARS, tj. nietypowego zapalenia płuc, które po raz pierwszy pojawiło się w końcu 2002 roku w chińskiej prowincji Guangdong.

Na wielu międzynarodowych lotniskach, m.in. w USA, Japonii, Tajlandii, Singapurze i Korei Południowej, podróżni z miasta Wuhan są poddawani badaniom lekarskim. Dwa przypadki zarażenia stwierdzono w Tajlandii i po jednym w Korei Płd. oraz Japonii.

Pierwszego nosiciela koronawirusa z Chin wykryto w USA. Według amerykańskich władz sanitarnych zamieszkały w stanie Waszyngton trzydziestokilkuletni mężczyzna powrócił w ubiegłym tygodniu z podróży do Wuhanu. Przebywa on obecnie w szpitalu w Everett koło Seattle, a jego stan jest dobry. Jak zaznaczono, mężczyzny, który zgłosił się po pomoc lekarską w niedzielę w związku z objawami chorobowymi, nie uważa się za źródło zagrożenia zdrowotnego dla personelu medycznego ani innych osób

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa Korea Północna zamknęła swoje granice dla zagranicznych turystów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

70 strzałów w kierunku biura poselskiego Ryszarda Czarneckiego. „Zaczyna się od słów, kończy się na kulach”

/ twitter.com/r_czarnecki

  

W nocy ostrzelano moje biuro poselskie w Nowym Dworze Mazowieckim przy ulicy Sukiennej 80. Jak dowiedział się portal niezalezna.pl w kierunku budynku oddano siedemdziesiąt parę strzałów. „Zaczyna się od słów, kończy się na kulach albo podpalaniu, jak to było w przypadku minister Beaty Kempy” – mówi nam Ryszard Czarnecki.

[polecam:https://niezalezna.pl/313248-ostrzelano-biuro-poselskie-ryszarda-czarneckiego-na-miejscu-jest-policja]

Jak dziś informowaliśmy na niezalezna.pl w nocy ostrzelano biuro poselskie Ryszarda Czarneckiego. Okazuje się, że strzelono ponad siedemdziesiąt (70!) razy.

Policja od samego rana jest na miejscu. Prowadzone jest śledztwo. Ryszard Czarnecki w rozmowie z portalem niezalezna.pl zwrócił uwagę na hejt.

Zaczyna się od słów, kończy się na kulach albo podpalaniu, jak to było w przypadku minister Beaty Kempy

– mówi nam Ryszard Czarnecki.

Podaje nam, że policzono kule. "Oddano siedemdziesiąt cztery strzały w kierunku budynku i okna" - precyzuje europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

 

Zastanawia skala tego incydentu, ponieważ ktoś musiał poświęcić sporo czasu na wystrzelenie co najmniej siedemdziesięciu paru kul. Zwłaszcza, że nie były to strzały oddawane w serii, a pojedynczo

– powiedział nasz rozmówca.

Za pośrednictwem naszego portalu europoseł PiS zwrócił się z apelem do polityków opozycji.

Oczekiwałbym jednak reakcji polityków opozycji, ponieważ od nagłośnienia tej sprawy minęło już przeszło trzy godziny, a na razie słyszę bardzo głośne milczenie, tak jakby nic się nie stało

– zaznacza Czarnecki.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts