Repolonizacja wzmacnia polskie bezpieczeństwo

  

Bezpieczeństwo zawsze drogo kosztuje. Zakup nowoczesnego amerykańskiego uzbrojenia, zwiększającego potencjał obronny polskiej armii, ugruntowujący naszą pozycję w NATO to wydatek liczony w dziesiątkach miliardów złotych. Jednak bezpieczeństwo militarne to tylko jeden z elementów bezpieczeństwa narodowego, na które składa się także bezpieczeństwo ekonomiczne. Jak najlepiej je poprawić?

Poprzez repolonizację sektora bankowego, czyli zwiększanie kontroli państwa nad sprywatyzowanymi w latach 90. bankami. Proces ten został rozpoczęty przez rząd Zjednoczonej Prawicy od odkupienia od Włochów Pekao SA. Teraz priorytetem powinno być przejęcie mBanku (dawnego banku BRE). Odzyskanie wpływu na krwiobieg gospodarki to nie tylko zyski dla akcjonariuszy i poprawa stabilności całego sektora finansowego, lecz także uzyskanie szybkiego dostępu do strategicznej informacji, wpływ na procesy gospodarcze, możliwość kierowania środków na istotne, narodowe inwestycje, wsparcie dla rodzimych przedsiębiorców czy doskonały argument w negocjacjach z zagranicznymi koncernami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts