Biedroń blisko papieża

  

„Mam więcej wspólnego z papieżem Franciszkiem niż prezydent Andrzej Duda, np. jeśli chodzi o wrażliwość na kwestię katastrofy klimatycznej” – powiedział wczoraj Polskiej Agencji Prasowej prezydencki kandydat Lewicy Robert Biedroń. Nic mi do wiary innych ludzi, a tym bardziej kandydatów Lewicy, ale nie sposób nie zauważyć tej zmiany narracji, która się dokonała na naszych oczach.

Oto już Biedroń i spółka nie latają z tęczowymi Maryjkami, obklejając nimi przenośne toalety. Nie przebierają się już w tęczowe ornaty i nie zakładają durszlaka na głowę. Ucichły głosy o usunięciu ze szkół lekcji religii i zdejmowaniu krzyża. Niestety nie jest to dobra wiadomość, bo oznacza, że lewica zaczyna analizować sytuację i wyciągać wnioski z błędów. Polityka miłości i zgody będzie bardziej skuteczna niż podważanie tradycyjnych wartości. Pytanie tylko, czy społeczeństwo tak szybko zapomni o światopoglądowych tyradach gwiazd lewicy. No i pytanie, czy ci ostatni mają cokolwiek do powiedzenia poza prostym hejtem wymierzonym w Kościół. I jedno, i drugie pozostaje nadal tajemnicą. Warto też pamiętać, że Robert Biedroń, jak każdy czerwony, uśmiecha się ze szczerością krokodyla.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts