Totalny serwilizm

  

Janusz Korwin-Mikke, znany ze swojej prorosyjskości poseł i jeden z liderów Konfederacji, dał jakiś czas temu występ w ukraińskiej telewizji. Podczas telerozmowy przekonywał naszych wschodnich sąsiadów, że stracili Krym nie dlatego, że Władimir Putin prowadzi wojnę hybrydową, ale dlatego, że „postawili na USA”. Korwin-Mikke przekonywał, że Stany Zjednoczone zainwestowały w rewolucję na kijowskim Majdanie astronomiczną kwotę 5 mld dol.

Opowiadał także inne, zastanawiająco zbieżne z rosyjską narracją brednie. Szczęśliwie nie wydaje się, by Ukraińcy wzięli to na poważnie i by słowa lidera Konfederacji stały się nad Dnieprem przedmiotem szerszej dyskusji. Ale dla nas to także nauka. W ostatnich dniach dwóch kongresmenów USA wystosowało list do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym zaapelowali o niepodpisywanie ustawy o sądach. Członkowie przeciwnej Donaldowi Trumpowi Partii Demokratycznej twierdzą, że „od 2015 r. polski rząd podejmuje niepokojące kroki w stronę konsolidacji władzy kosztem instytucji demokratycznych”. Demokraci z miejsca stali się autorytetami totalnej opozycji. I kto tu hołduje wschodnim postkolonialnym standardom?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts