Kamil Wilczek po latach opuszcza Danię. Pozostanie w sercach i historii Broendby

Kamil Wilczek otrzymał zgodę na odejście z Broendby IF i negocjowanie warunków kontraktu indywidualnego z tureckim Goeztepe SK - poinformował we wtorek dotychczasowy pracodawca polskiego piłkarza. Oba kluby uzgodniły już warunki transferu. "Kamil zawsze będzie miał miejsce w naszych sercach i historii" - powiedział dyrektor duńskiego klubu.

Kamil Wilczek opuszcza Broendby
facebook.com/kamilwilczekofficial

Dzięki swoim osiągnięciom w Broendby IF na przestrzeni lat, Kamil bardziej niż ktokolwiek zasługiwał na szansę sportowej i finansowej przygody w ostatnim etapie kariery. Kamil zawsze będzie miał miejsce w naszych sercach i historii

- powiedział cytowany na stronie Broendby dyrektor klubu Carsten V. Jensen. Jednocześnie dodał:

Kiedy dopięte zostaną ostatnie szczegóły, transfer zapewni nam istotną rekompensatę finansową, którą można ponownie zainwestować. Dzięki temu czas Kamila w Broendby IF będzie wzorowym przykładem tego, jak zapewniamy rozwój klubu.

Kamil Wilczek po latach opuszcza Broendby

32-letni Wilczek występował w Broendby od stycznia 2016 roku. Wcześniej grał m.in. w barwach Piasta Gliwice (król strzelców ekstraklasy sezonu 2014/15) i krótko we włoskim Carpi. W reprezentacji Polski rozegrał trzy mecze.

Jak przypomniał we wtorek duński klub, Wilczek był Piłkarzem Roku w Broendby IF w 2018 i 2019. Rozegrał łącznie 163 mecze i zdobył 93 bramki, licząc wszystkie rozgrywki. W obecnym sezonie duńskiej ligi Wilczek strzelił 17 goli w 18 spotkaniach.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Kamil Wilczek #Broendby

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo