17-latek zgwałcił chłopca? Wstrząsający zarzut skłonił sąd do orzeczenia trzymiesięcznego aresztu

/ pixabay.com/@falco

  

Sąd w Piotrkowie Trybunalskim (Łódzkie) orzekł o trzymiesięcznym areszcie dla 17-latka, którego podejrzewa się o gwałt na 9-letnim chłopcu. Do zdarzenia doszło w Woli Krzysztoporskiej koło Piotrkowa Trybunalskiego. Sprawcy grozi do 15 lat więzienia.

O prowadzonym w tej sprawie śledztwie poinformował dziś rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Tryb. Witold Błaszczyk.

"Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie prowadzi piotrkowska Prokuratura Rejonowa. Zatrzymanej osobie, która ukończyła 17. rok życia przedstawiono zarzut zgwałcenia osoby małoletniej, tj. czynu zabronionego z art. 197 par. 3 Kodeksu Karnego. W stosunku do podejrzanego prokuratura wystąpiła do sądu o areszt tymczasowy i sąd taki wniosek uwzględnił" - powiedział prok. Błaszczyk.

Dodał, że przestępstwo doprowadzenia przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem innej osoby poniżej 15 lat do obcowania płciowego zagrożone jest karą do 15 lat więzienia.

Rzecznik potwierdził, że do gwałtu na 9-latku doszło w Woli Krzysztoporskiej w powiecie piotrkowskim. Jak jednak zaznaczył, że względu na charakter śledztwa nie może ujawnić więcej szczegółów. "To przestępstwo o charakterze seksualnym i podlega wyłączeniu jawności. Do tego pokrzywdzonym jest osoba małoletnia" - wyjaśnił.

Komendant Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Tryb. mł. insp. Krzysztof Mikułowski poinformował, że 13 stycznia do piotrkowskiej policji wpłynęło zawiadomienie dotyczące "innej czynności seksualnej na szkodę małoletniego".

"Policjanci wykonali czynności w niezbędnym zakresie i całość materiału dowodowego przekazali do prokuratury. Nie ujawniamy szczegółów zdarzenia" - zaznaczył.

Według lokalnych mediów do gwałtu na 9-latku doszło w piwnicach budynku socjalnego na terenie Woli Krzysztoporskiej, zamieszkałego przez ponad 20 rodzin. Sprawca i ofiara znali się.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Hiszpańskie media o roli Polski w Unii: Znalazła się w „ścisłym klubie europejskim”

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com; Aleksiej Witwicki-Gazeta Polska

  

Hiszpańskie media nadal analizują sytuację w Unii Europejskiej po brexicie i... podkreślają przy tym rosnące znaczenie Polski! Jak twierdzą, znalazła się ona w „ścisłym klubie europejskim", razem z Paryżem i Berlinem. - Macron chce Polski w twardym jądrze Unii Europejskiej – napisał dziennik „El Mundo”.

Z kolei dziennik ABC napisał, że „Macron zapomniał o Hiszpanii i sytuuje Polskę, razem z Niemcami i Francją, na czele Unii Europejskiej post-brexit.”

- Geografia, gospodarka, broń nuklearna i nowe systemy obrony dają nowe przywództwo europejskie, kontynentalne, Niemcom, Francji i Polsce

 – napisał ABC.

[polecam:https://niezalezna.pl/307302-premier-morawiecki-przyznaje-jest-zainteresowanie-polska-pytaja-jakie-sa-zrodla-sukcesu]

Gazeta zauważyła, że zarówno Polska, jak i Francja podkreślają kontekst militarny rozkładu nowych sił na kontynencie. Przypomina, że już trzy lata temu, podczas spotkania NATO w Warszawie i wobec niepokojących postępów militarnych Rosji, przedstawiono ambitny plan "Enhanced Forward Presence", rozmieszczający wojsko i broń na wschodnich granicach Europy.

- Ta polsko – francuska inicjatywa natychmiast znalazła odzew w Berlinie. Johann Wadephul, wiceprzewodniczący parlamentarnego ugrupowania niemieckiej CDU, bliskiej Angeli Merkel, powiedział: Prezydent Macron wiele razy prosił nas o więcej Europy. Teraz mógłby wykazać, że jest gotowy zrobić decydujący krok i przekazać francuski arsenał atomowy do dyspozycji Unii Europejskiej...

 – kontynuuje ABC.

- Wobec wątpliwości co do zaangażowania Waszyngtonu w sprawy bezpieczeństwa europejskiego, zarówno Berlin, jak i Warszawa uważają za niezbędne rozwinięcie własnych programów bezpieczeństwa kontynentalnego

 - twierdzi dziennik.

Ale to nie wszystko...

- Po Brexicie, Francja Macrona aspiruje do bycia liderem w kwestiach bezpieczeństwa, konserwatywna Polska Andrzeja Dudy jest jej uprzywilejowanym sojusznikiem

 - twierdzi dziennik ABC.

Rolę Polski w Europie zauważają też inne media:

- Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, Polska staje się piątym największym demograficznie krajem Unii Europejskiej, i szóstym co do wielkości PKB, co rząd polski chce, aby zostało uznane

 – napisał dziennik „El Mundo”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts