Psst, marihuany? Policjanci odmówili

/ Image by 7raysmarketing

  

19-latek chciał sprzedać na jednej z ulic Wrocławia marihuanę. Gdy myślał, że dobije sprytnego targu, wtem okazało się, że potencjalni klienci to… nieumundurowani policjanci. Został zatrzymany, a wraz z nim mężczyzna, który wcześniej kupił od niego narkotyk.

Wieczorem na jednej z ulic Wrocławia dwóch ubranych po cywilnemu policjantów zauważyło mężczyzn dokonujących transakcji narkotykowej - przekazał dziś rzecznik Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu asp. szt. Łukasz Dutkowiak.

Następnie jeden z mężczyzn podszedł do nieumundurowanych policjantów i chciał sprzedać im woreczek z marihuaną. "Policjant przedstawił się i okazał legitymację służbową" - relacjonował Dutkowiak.

19-latek został zatrzymany, a wraz z nim mężczyzna, który wcześniej kupił od niego narkotyk. Zabezpieczono też kilkadziesiąt porcji handlowych marihuany.

19-latek odpowie za posiadanie i handel narkotykami, za co grozi 10 lat więzienia. Drugi z mężczyzn zaś za posiadanie narkotyków, co jest zagrożone karą do 3 lat więzienia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Kwarantanna dla węgierskiej wycieczki po Włoszech

zdjęcie ilustracyjne / RGY23 CC0

  

Grupa jedenaściorga węgierskich uczniów szkoły średniej, a także osób towarzyszących i dwóch kierowców autobusu zostanie poddanych kwarantannie po powrocie z północnych Włoch – poinformowało dziś Narodowe Centrum Zdrowia Publicznego (NNK).

Jak podkreślono, uczniowie przez kilka tygodni dużo podróżowali transportem publicznym w północno-wschodniej części prowincji Mediolan w regionie Lombardii. Tymczasem właśnie w Lombardii w krótkim czasie bardzo wzrosła liczba osób zarażonych koronawirusem.

Wspomniane osoby będą odbywać dwutygodniową kwarantannę w szpitalu św. Władysława w Budapeszcie.

Wcześniej w niedzielę węgierskie MSZ zaleciło obywatelom kraju, by z powodu epidemii koronawirusa decydowali się na podróż do północnych Włoch tylko po jej „gruntownym rozważeniu”.

Dotychczasowy bilans zachorowań we Włoszech to 152 zarażonych i trzy ofiary śmiertelne, przy czym najwięcej przypadków zachorowań, ponad 100, zanotowano w Lombardii. W Lombardii, Wenecji Euganejskiej, Piemoncie i Emilia-Romanii, gdzie szerzy się koronawirus, lokalne władze zdecydowały o zamknięciu szkół i uniwersytetów. W Lombardii odwołano wszystkie msze i nabożeństwa oraz wszystkie imprezy kulturalne, a dyrekcja mediolańskiego teatru La Scala anulowała wszystkie najbliższe spektakle. W Wenecji postanowiono, że karnawał zakończy się w niedzielę o północy, a więc o dwa dni wcześniej.

Na Węgrzech nie było dotąd żadnego przypadku zachorowania.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts