Rosja zamawia amunicję do czołgów

/ wikipedia.eng.

  

Ministerstwo Obrony Rosji podpisało w tym miesiącu kontrakt na zakup pocisków podkalibrowych z odrzucanym sabotem (APFSDS), znanych jako 3BM44M Krzywik - informują rosyjskie media.

Pociski 3BM44M Krzywik są jednymi z najnowocześniejszych w kategoriach uzbrojenia przeciwpancernego, którym dysponuje strona rosyjska. Amunicja ta ma być miotana z gładkolufowych dział kal. 125 mm. Zakupiona broń charakteryzuje się lepszymi zdolnościami do penetracji oraz nowym sabotem. Pociski 3BM44M mają być w stanie przebić pojazdy opancerzone na dystansie nawet do pięciu kilometrów. Z odległości około 2 km. amunicja jest w stanie przebić pancerz o grubości 650 mm. Nową amunicję, która zastąpić ma pociski 3BM42 Mango, mają otrzymać czołgi T-90 (na zdj.), T-80, T-72 oraz T-14.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

„Równość” według LGBT? „To dyskryminacja milionów matek, które są szczęśliwe w rodzinie”

Elżbieta Lachman, redaktor naczelna portalu Polskie Forum Rodziców / arch.

  

- Na Kongres Kobiet w Poznaniu przyjechały aktywistki, które opowiadały o wyzwoleniu kobiet. Ale wszystkie moje znajome mówiły: one nas nie reprezentują. Jesteśmy dumnymi matkami i żonami, szczęśliwymi, bo mamy rodzinę. Bo rano się budzimy i robimy śniadanie dzieciom. Bo nasz dzień jest szalony, biegamy między szkołą, przedszkolem a dodatkowymi zajęciami naszych dzieci. To jest esencja naszego życia. Chcemy, żeby nas potraktowano jak kobiety, które są szczęśliwe w tym kontekście i w tej sytuacji, a nie narzucano nam inne role – mówi Elżbieta Lachman, redaktor naczelna portalu Polskie Forum Rodziców, która zorganizowała protest przeciwko wprowadzaniu przez prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka Europejskiej Karty Równości. Dziś o 22.30 będzie ona gościem Piotra Lisiewicza w „Wywiadzie z chuliganem” w Telewizji Republika.

Elżbieta Lachman jest matką siódemki dzieci. Jak mówi, jest zwolenniczką tez Janne Matlary, które napisała książkę „Nowy feminizm”. Jakie głosi on zasady? Odchodzi od równościowej fikcji feministek!

- Jeśli urodzimy dziecko, chcemy mieć przerwę na karmienie piersią. Przepraszam, ale ja w tym momencie nie żądam równości, a wręcz przeciwnie! Poproszę, żeby kobiety traktować jak kobiety, matki, które chcą być szybciej u swoich dzieci. I na dodatek nie chcą wysyłać swoich dzieci do żłobków. Równość jakiej chcą środowiska LGBT, to wprowadzanie w życie zasad wykluczających te kobiety, które chcą być dobrymi matkami

– tłumaczy Elżbieta Lachman.

Jak mówi, badanie niemieckich naukowców dowiodły, że żłobki szkodzą.

- Odradzają oni pani Merkel budowanie kolejnych żłobków, bo tak naprawdę powinna razem z nimi budować też nowe przychodnie psychologiczne dla nastolatków, którzy będą mieć problemy psychiczne. Jest oczywiste, że czasem rodzice zmuszeni są oddać dziecko do żłobka, ale państwo starać pomóc mamom, które wolą tego nie robić

- stwierdza.

Jak organizować opór przeciwko inwazji LGBT? Jak większość, która nie chce LGBT w szkołach powinna się organizować, była skuteczna? O tym opowie dziś o 22.30 w „Wywiadzie z chuliganem” Elżbieta Lachman.

(mn)
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts