W niedzielę rzeczniczka Lewicy, posłanka Anna Maria Żukowska skomentowała informację o śmierci sędziego Trybunału Konstytucyjnego Grzegorza Jędrejka.

To wygląda na Klątwę Dublera

- napisała na Twitterze. Wpis wywołał oburzenie polityków partii rządzącej oraz wiele komentarzy.

O wpis Żukowskiej był pytany w Polsat News kandydat Lewicy na prezydenta. "Ja bym w życiu nie napisał czegoś takiego" - powiedział.

Uważam, że szczególnie w takiej tragicznej sytuacji trzeba zachować powagę i umiar i powściągliwość w komentarzach

- dodał.

Poseł Jacek Ozdoba (KP PiS) zapowiedział, że we wtorek złoży wniosek do komisji etyki poselskiej o ukaranie rzeczniczki Lewicy. Ocenił, że wpis posłanki jest "skandaliczny".

W mojej ocenie przedmiotowa wypowiedź w sposób rażący narusza elementarne zasady etyki poselskiej, poszanowania godności innych osób oraz zasady dbałości o dobre imię Sejmu RP. Niedopuszczalne jest, aby parlamentarzysta mógł w ten sposób odnosić się do śmierci jakiejkolwiek osoby. Zachowanie takie buduje również negatywny wizerunek ogółu posłów w oczach opinii publicznej i dlatego zasługuje na potępienie

- uzasadnił polityk Solidarnej Polski.

Grzegorz Jędrejek zmarł w niedzielę, miał 46 lat. W lutym 2017 r. został wybrany przez Sejm na sędziego TK; ślubowanie złożył 27 lutego 2017 r. W kwietniu 2019 r. został powołany w skład Państwowej Komisji Wyborczej.