Sondaż prawdę ci powie…?

  

Instytut Badań Spraw Publicznych opublikował sondaż, w którym Andrzej Duda ledwie o włos wyprzedza Małgorzatę Kidawę-Błońską. W II turze prezydent może liczyć na 50,09 proc., a kandydatka KO na 49,91 proc. głosów.

Szkopuł w tym, że nie wiadomo, na jakiej podstawie IBSP rozdzielił preferencje niezdecydowanych respondentów – mowa o 7 proc. badanych. Co więcej, kieruje nim… były działacz PO, PR-owiec, który pracował w kilku kampaniach polityków Platformy. Jak można było się spodziewać, wynik Kidawy-Błońskiej błyskawicznie rozniósł się po kontach twitterowych posłów PO. Na nic powszechna wiedza o tym, jak IBSP przeszarżował przed eurowyborami, prognozując zdecydowane zwycięstwo Koalicji Europejskiej nad PiS. Nawet Marek Migalski, niedoszły senator X kadencji z ramienia KO, ostrzega kolegów przed nadmierną euforią na podstawie wątpliwego badania – bezskutecznie.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts