Żukowska poniesie konsekwencje skandalicznego wpisu? Będzie wniosek o ukaranie posłanki

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Ozdoba zapowiedział, że jutro złoży wniosek do komisji etyki poselskiej o ukaranie rzeczniczki Lewicy Anny Marii Żukowskiej w związku z jej wpisem po śmierci sędziego Trybunału Konstytucyjnego Grzegorza Jędręjka. - Wpis posłanki jest skandaliczny - oświadczył poseł.

W niedzielę rzeczniczka Lewicy, posłanka Anna Maria Żukowska skomentowała informację o śmierci sędziego Trybunału Konstytucyjnego Grzegorza Jędrejka.

"To wygląda na Klątwę Dublera"

- napisała na Twitterze.

Wpis wywołał oburzenie polityków partii rządzącej oraz wiele komentarzy.

Jacek Ozdoba poinformował, że we wtorek zamierza złożyć do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej wniosek o udzielenie Żukowskiej kary nagany. Ocenił, że wpis posłanki jest "skandaliczny". Podkreślił również, że nie został on usunięty.

"W mojej ocenie przedmiotowa wypowiedź w sposób rażący narusza elementarne zasady etyki poselskiej, poszanowania godności innych osób oraz zasady dbałości o dobre imię Sejmu RP. Niedopuszczalne jest, aby parlamentarzysta mógł w ten sposób odnosić się do śmierci jakiejkolwiek osoby. Zachowanie takie buduje również negatywny wizerunek ogółu posłów w oczach opinii publicznej i dlatego zasługuje na potępienie"

- uzasadnił polityk Solidarnej Polski.

Według Ozdoby, Żukowska pisząc o "klątwie dublera" odnosiła się "niewątpliwie do statusu części sędziów Trybunału Konstytucyjnego".

"Przez część środowiska prawniczego mianem >>dublerów<< określane były natomiast osoby, które zostały wybrane przez Prawo i Sprawiedliwość na miejsca sędziów pochodzących z wyboru Platformy Obywatelskiej, od których Prezydent RP Andrzej Duda celowo nie odebrał przysięgi"

- wyjaśnił.

Ozdoba wskazał, że "dublerem" nazywano prof. Lecha Morawskiego oraz prof. Henryka Ciocha, którzy zmarli w 2017 r.

"Prof. Grzegorz Jędrejek nie był tak określany, ponieważ zastąpił w Trybunale Konstytucyjnym prof. Andrzeja Wróbla, który został wybrany w 2011 r., jeszcze przed wybuchem tzw. kryzysu nominacyjnego w tej instytucji"

- zauważył.

Jacek Ozdoba stwierdził, iż w tym kontekście wypowiedź Żukowskiej jest nie tylko arogancka, ale również niezgodna z jakimikolwiek faktami.

"Stanowi to dodatkowy wyraz braku szacunku do osoby zmarłej i jego rodziny, ale również zaświadcza o zupełnym zignorowaniu podstawowych zasad rzetelności przez posłankę Żukowską"

- ocenił.

Stwierdził również, że Żukowska powinna złożyć kondolencje rodzinie i oddać cześć zmarłemu. Dodał, że śmierć Jędrejka nie powinna być powodem do wprowadzania elementów sporu politycznego, naruszenia dóbr osobistych, czy czynienia żartów.

"Przyzwoity człowiek nie żartuje sobie z czyjejś śmierci, szanuje drugiego człowieka, nawet jeśli się z nim nie zgadza"

- ocenił poseł.

Grzegorz Jędrejek zmarł w niedzielę. W lutym 2017 r. został wybrany przez Sejm na sędziego TK; ślubowanie złożył 27 lutego 2017 r. W kwietniu 2019 r. został powołany w skład Państwowej Komisji Wyborczej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ponad sto przypadków koronawirusa

/ Davidmau (sxc.hu)

  

- We Włoszech jest już ponad sto przypadków zarażenia koronawirusem - poinformowały media za lokalnymi władzami. Najwięcej zachorowań jest w regionie Lombardia na północy, chorych jest tam 89 osób. W ostatnich dniach zmarło dwoje siedemdziesięciolatków.

Liczba zachorowań rośnie w bardzo szybkim tempie. Drugim regionem, w którym potwierdzane są kolejne przypadki, jest Wenecja Euganejska.

Obszary na północy, na których wystąpił koronawirus, zostały uznane za "czerwoną strefę". Jedenaście gmin, zamieszkanych przez 50 tysięcy ludzi, zamknięto. Nie można do nich się dostać ani ich opuścić. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts