"Orzeł Ekonomii" dla firmy POC Partners. Nagrodę wręczył polski ambasador w Belgii

/ Twitter/@PLinBelgium

  

Ambasador RP w Belgii Artur Orzechowski wręczył dziś nagrodę „Orzeł Ekonomii” firmie POC Partners. Ta zaangażowała się w obchody 75. rocznicy wyzwolenia Belgii m.in. przez żołnierzy 1. Dywizji Pancernej generała Stanisława Maczka.

Nagroda została wręczona w ambasadzie RP w Brukseli po raz trzeci. W 2018 otrzymała ją firma La Lorraine Bakery Group, a w ubiegłym roku Comarch. W poniedziałkowej uroczystości wziął udział minister spraw wewnętrznych, bezpieczeństwa i handlu zagranicznego Belgii Pieter De Crem oraz Jean-Charles Wibo, szef Belgijsko-Polsko-Luksemburskiej Izby Handlowej BEPOLUX.

POC Partners działa w sektorze budowlanym. W Polsce wspiera inicjatywy lokalne, będąc m.in. sponsorem klubu kolarskiego w Darłowie. W Belgii w 2019 r. pomogła nam w organizacji rajdu rowerowego w Tielt śladami 1. Dywizji Pancernej gen. Maczka. Zbudowała tablice informacyjne, które były obecne w tych miejscach, w których zatrzymywali się kolarze przy miejscowościach, które były wyzwalane przez polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej

- powiedział Orzechowski.

Ambasador wyraził nadzieję, że nagroda stanie się coroczną tradycją. "Mam nadzieję, że to, co zapoczątkowałem, będzie kontynuował mój następca. Warto nagradzać tych, którzy poza prowadzeniem działalności gospodarczej chcą zaangażować się w życie Polonii" - powiedział Orzechowski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl, Twitter


Wczytuję komentarze...


Przejęto 60 kilogramów kokainy

CBŚP / cbsp.policja.pl

  

Wspólne działania funkcjonariuszy CBŚP i KAS przy udziale Europolu oraz służb z Niderlandów doprowadziły do przejęcia 60 kilogramów kokainy, która miała trafić na europejski czarny rynek - poinformowało dziś Centralne Biuro Śledcze Policji i Krajowa Administracja Skarbowa.

Jak przekazała rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji nadkom. Iwona Jurkiewicz, do pierwszego przejęcia kokainy doszło w połowie marca w Rotterdamie.

"Policjanci w toku czynności służbowych ustalili, że jednym z kontenerów wpływającym do portu w Rotterdamie mają być przemycane znaczne ilości środków odurzających w postaci kokainy"

- poinformowała nadkomisarz.

"Za pośrednictwem oficera łącznikowego CBŚP przy Europolu, przekazali natychmiast tę informację służbom z Niderlandów. Efektem wspólnych działań było ujawnienie i zabezpieczenie 35 kilogramów czystej kokainy ukrytej w klimatyzatorze kontenera" - podała policjantka.

Rzeczniczka CBŚP wskazała, że na tym się nie skończyło. "Ścisła współpraca z funkcjonariuszami pomorskiej i mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej doprowadziły do ustalenia kolejnego kontenera. Tym razem pod koniec marca towar wpłynął na jednym ze statków do portu w Gdańsku" - dodała.

Z kolei rzeczniczka szefa KAS Anita Wielanek poinformowała, że narkotyki były ukryte w przestrzeni agregatu elektrycznego kontenera chłodniczego.

"Dostęp do nielegalnego towaru znajdującego się w luku towarowym ładowni był utrudniony i wymagał użycia specjalistycznego sprzętu. Tutaj nieocenione okazały się umiejętności oraz doświadczenie funkcjonariuszy pomorskiej KAS, którzy - korzystając z uprzęży linowych i technicznego sprzętu do kontroli - dotarli do kontenera. Wewnątrz ukrytych było 25 paczek zawierających podejrzaną substancję. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że jest to kokaina" - tłumaczyła rzeczniczka szefa KAS.

Łącznie podczas dwóch akcji funkcjonariusze zabezpieczyli 60 kilogramów kokainy o czarnorynkowej wartości nie mniejszej niż 25 mln zł. "Trwają dalsze czynności zmierzające do ustalenia osób odpowiedzialnych za zorganizowanie przemytu" - zaznaczyły rzeczniczki KAS i CBŚP.

Śledztwo dotyczące zabezpieczonych narkotyków w gdańskim porcie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts