Odrzucimy uchwałę Senatu

  

„Polakom należy się własne państwo, państwo niepodległe, suwerenne, demokratyczne. Państwo, które jest organizacją wspólnoty Polaków” – te słowa Jarosława Kaczyńskiego wypowiedziane w dniu przyjęcia przez Parlament Europejski rezolucji, w której naszemu krajowi odmawia się – wbrew traktatom – prawa do reformy wymiaru sprawiedliwości i w której zapisano groźby karania Polski, bardzo nie spodobały się POstkomunie.

Zwłaszcza że prezes PiS dodał do nich: „To jest coś, co łączy okres tego pokolenia, którego zdecydowana większość już odeszła, z dzisiejszym czasem, z tym wszystkim, co dzisiaj czynimy po to, by Polska była lepsza. Czynimy to także po to, by Polska była suwerenna i niepodległa, by ten nowy zamach na tę naszą suwerenność i niepodległość został odparty”. Podobną furię wzbudziły słowa prezydenta: „Nie pozwólmy na to, aby inni decydowali za nas, my Polacy mamy prawo, aby decydować o samych sobie i naszych prawach, nie po to walczyliśmy o wolność i demokrację”. W tym tygodniu w Sejmie głosowanie ustawy o sędziach, którą Senat odrzucił. Uchwała Senatu zostanie odrzucona. Także dlatego, że Polska jest i musi pozostać suwerenna. Racja stanu – to będzie faktyczny wymiar tego głosowania.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, niezalezna.pl,

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts