Uroczystość, która rozpoczęła się wczoraj o 17.00 godz czasu lokalnego w Los Angeles, była poprzedzona czerwonym dywanem, na którym gwiazdy zaprezentowały suknie wieczorowe od najsłynniejszych projektantów mody. Jennifer Lopez miała na sobie kreację libańskiego projektanta Georgesa Hobeiki, Scarlett Johansson zaprezentowała się w sukni z głębokim dekoltem od Armani Prive. Nicole Kidman miała na sobie suknię autorstwa Michaela Korsa, natomiast Jennifer Aniston postawiła na prostą ale bardzo elegancką satynową suknię od Christiana Diora, wykonaną przez Johna Galliano.

Robert DeNiro otrzymał nagrodę za całokształt kariery, którą wręczył mu Leonardo DiCaprio.

Tegoroczna, 26 uroczystość przyznania nagród SAG zgromadziła największe hollywoodzkie gwiazdy jak Jennifer Aniston i Brad Pitt, którzy niegdyś byli najsłynniejszą hollywoodzką parą. Brad i Jennifer otrzymali nagrody i spotkali się na kolejnej po Złotych Globach branżowej uroczystości w tym miesiącu. Fanów poza tym zaszokował i ucieszył widok słynnej pary przekazującej sobie gratulacje i pocałunek. Trwają spekulacje, czy para wróci do siebie i da sobie drugą szansę po tym jak ich małżeństwo rozpadło się w 2005 roku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Behind the scenes with two of tonight’s Actor® recipients ? #sagawards

Post udostępniony przez SAG Awards (@sagawards)

Brad Pitt otrzymał statuetkę za swoją rolę w filmie „Pewnego razu w Hollywood” a Jennifer Aniston za rolę w „The Morning Show” wyprodukowanym przez Apple TV.

Film „Parasite” jest pierwszym w historii Hollywood filmem zagranicznym, który otrzymał nagrodę Marquee i ma w tym momencie duża szansę na wygranie Oscara. Film Amazonu „Wspaniała Pani Maisel” otrzymał najważniejsze nagrody tegorocznej gali Giltu Aktorów. Wytacza to nowy trend powodzenia filmów i seriali dostępnych na platformach internetowych jak Netflix, Amazon i Apple TV.

Nagrody SAG są jednymi z najbardziej prestiżowych w Hollywood i podobnie jak Złote Globy są prognozą na to, jakie filmy zdobędą w lutym Oscary.

Ta Hollywoodzka uroczystość ważna jest też z tego powodu, że są to nagrody wręczane aktorom przez aktorów. Brad Pitt powiedział na czerwonym dywanie, który podczas gali SAG jest srebrny, że te nagrody są wyjątkowe, ponieważ są tutaj ludzie z tego samego środowiska.

„Tylko aktor wie jak to jest pracować 14 godzin i wracać następnego ranka gotowym na kolejny 14 godzinny dzień pracy”

- powiedział Pitt.


Do czasu najważniejszej gali w Hollywood, czyli wręczenia Oscarów, będziemy publikowali serię artykułów w ramach "Studio Hollywood". Korespondencję specjalnie dla Niezalezna.pl będzie prowadzić Małgorzata Schulz z Los Angeles.