Policjanci na nartach patrolują stoki podczas ferii zimowych

/ policja.gov.pl

  

Policyjne patrole od początku ferii pełnią służbę na stokach narciarskich pilnując porządku oraz reagując na niebezpieczne i niezgodne z prawem zachowania.

Jak poinformował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek, w patrolach narciarskich biorą udział funkcjonariusze odpowiednio przeszkoleni i przygotowani, mający narciarskie doświadczenie.

Podstawowym zadaniem policjantów na stokach narciarskich jest działanie prewencyjne, mające wpływ na szeroko pojęte bezpieczeństwo. Policjanci sprawdzają m.in., czy dzieci jeżdżą w kaskach. Jeżeli narciarz będzie jeździł pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, może zostać wyproszony ze stoku

-powiedział Wieczorek.

Policja przypomina także narciarzom i snowboardzistom o obowiązku zapoznania się z zasadami korzystania ze stacji narciarskiej i ich przestrzegania. Według ratowniczych statystyk do największej liczby groźnych w skutkach wypadków dochodzi podczas brawurowych zjazdów.

Ustawa o bezpieczeństwie w górach i na stokach narciarskich nakłada obowiązek używania kasków ochronnych przez dzieci do 16. roku życia podczas jazdy na nartach i deskach snowboardowych. Ratownicy zalecają jednak wszystkim używanie kasków. Według przepisów ustawy, zabrania się uprawiania narciarstwa lub snowboardingu na "zorganizowanym terenie narciarskim" w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Za łamanie tych przepisów policja może nakazać opuszczenie stoku i nałożyć mandat.

Policjanci na nartach będą patrolowali stoki do końca ferii zimowych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus we Włoszech: Ostrożność na lotniskach

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com

  

Choć epidemia koronawirusa najbardziej zagraża krajom azjatyckim, to jest państwo w Europie, które mocno odczuwa skutki tej choroby. To Włochy - wprowadza się tam nadzwyczajne środki ostrożności na lotniskach. Mimo to, wciąż informowani jesteśmy o kolejnych przypadkach koronawirusa w tym kraju.

Do 61 wzrosła liczba przypadków zarażenia koronawirusem we Włoszech - podały w sobotę służby medyczne. Ognisko zachorowań znajduje się w regionach Lombardia i Wenecja Euganejska na północy, gdzie zmarły dwie osoby. Jest już też pierwszy chory w Piemoncie.

Włochy są na pierwszym miejscu w Europie pod względem liczby przypadków groźnego wirusa, którego epidemia wybuchła w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków rośnie szybko. W ciągu niecałej doby zwiększyła się ponad trzykrotnie. Wśród zarażonych są lekarze.

Najwięcej zachorowań - 46, według najnowszych informacji, zanotowano w Lombardii, w tym także w rejonie Mediolanu. Również z Turynu, stolicy Piemontu napłynęła wiadomość o pierwszym w tym regionie chorym.

Wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności. Na nagraniu widzimy, jak służby lotniskowe badają temperaturę ciała podróżnym:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts