Rosja i Komisja Wenecka

  

Komisja Wenecka jest organem doradczym Rady Europy, która nie jest częścią struktury UE. Są nimi Rada Europejska (szefowie rządów lub głowy państw) i Rada UE (ministrowie rządów państw członkowskich obradujący w konfiguracjach resortowych) – co się niektórym myli, ostatnio pani Kidawie-Błońskiej.

Radę Europy powołano w 1949 r. i dziś zrzesza ona 47 państw, w tym Rosję. W Komisji Weneckiej zasiadają: przewodniczący Gianni Buquicchio (Włochy) i wiceprzewodniczący Kaarlo Tuori (Finlandia), Christoph Grabenwarter (Austria), Herdís Þorgeirsdóttir (Islandia). Członkami są: Aivars Endziņš (Łotwa), Gagik Harutjunjan (Armenia), Il-Won Kang (Korea) i Talia Chabriewa (Rosja).

Tak, dobrze Państwo widzą – Rosja i jej sojuszniczka Armenia w osobach swoich przedstawicieli w imieniu Europy pouczają Polaków o tym, jak ma wyglądać system sądownictwa w Rzeczypospolitej. Jesteśmy w toku zaciętej wojny propagandowej z Moskwą. Zapraszanie w tej sytuacji jej przedstawicieli do ingerencji w polski proces legislacyjny to co najmniej skrajna głupota. I jest to łagodniejsze określenie.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts