Premier z wizytą w Tokio. Zaprosił do Polski japońskich producentów i inwestorów

Premier Mateusz Morawiecki / Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska

  

"Polska jest gotowa na przyjęcie japońskich producentów, inwestorów. Chcemy rozwijać współpracę gospodarczą" - zadeklarował premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek w stolicy Japonii w stowarzyszeniu przedsiębiorców Nippon Keidanren.

Szef rządu w wystąpieniu, od którego rozpoczął swoją dwudniową wizytę w Tokio, podkreślił, że jego pobyt przyczyni się do pogłębienia współpracy dwustronnej z Japonią. Wśród obszarów potencjalnej współpracy wymieniał m.in. energetykę, elektromobilność i nowe technologie.

Wśród wspólnych dla Japonii i Polski wyzwań wymienił transformację energetyczną, która - jak mówił - uwzględniłaby bezpieczeństwo energetyczne oraz interesy społeczeństw.

Dynamiczny rozwój i zaawansowane technologie w Japonii wzbudzają podziw i szacunek na całym świecie. Planując strategię dla polskiej gospodarki i jej transformację w kierunku bardziej innowacyjnej staraliśmy się patrzeć uważnie na japońskie rozwiązania

- mówił Morawiecki.

Deklarował również gotowość na przyjęcie japońskich inwestorów w Polsce.

Polska jest gotowa na przyjęcie japońskich producentów, japońskich inwestorów. Chcemy rozwijać współpracę gospodarczą jako jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się gospodarek w UE i na świecie

- deklarował szef polskiego rządu.

Nippon Keidanren to największa organizacja biznesowa w Japonii zrzeszająca kadry zarządzające największych przedsiębiorstw. Powstała w 2002 roku i uważana jest za najważniejszą grupę lobbingową w kraju. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Ministerstwo Zdrowia: 77 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Łącznie - 2132

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Mamy 77 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - to najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia. Łącznie wykryto już 2132 zakażeń, jest też 31 ofiar śmiertelnych COVID-19 w Polsce.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Jest ich 77. 

Potwierdzone przypadki dotyczą pacjentów z województw: śląskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i pomorskiego. 

2132 zakażonych koronawirusem w Polsce, 31 ofiar śmiertelnych - to obecny bilans epidemii w Polsce.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhanie, stolicy prowincji Hubei.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts