Premier mówi wprost: "Tylko wygrana Andrzeja Dudy gwarantuje kontynuację coraz lepszego życia"

Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

- Tylko wygrana Andrzeja Dudy gwarantuje kontynuację coraz lepszego życia na co dzień - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, apelując o wyborczą mobilizację elektoratu Prawa i Sprawiedliwości. Szef rządu podziękował również o wsparcie w ubiegłorocznych wyborach.

W maju 2020 roku odbędą się wybory na prezydenta RP. W dzisiejszym "Do Rzeczy" ukazał się wywiad z premierem Mateuszem Morawieckim, który zachęca do mobilizacji. Jak twierdzi, warto zacząć już zabieganie o głosy. Dziękuje jednocześnie tym, którzy w ubiegłym roku zaufali Prawu i Sprawiedliwości. 

- Powiem krótko i bez filozofowania: trzeba zabiegać o głos każdego Polaka. Zwycięstwo, które odnieśliśmy jesienią jest bezprecedensowe. To ponad 8 mln głosów i pierwszy raz w drugiej kadencji partia uzyskuje samodzielna większość. Rekordowy procent głosów do Sejmu. To bardzo budujące i jestem wdzięczny rodakom za zaufanie

– powiedział Morawiecki.

Na uwagę, że oczekiwania, jeśli chodzi o przewagę w Sejmie, a zwłaszcza w Senacie były większe, premier stwierdził, że „duża fala”, która niosła PiS w 2019 roku była "tak wysoka, że zdemobilizowała część elektoratu".

- I tu upatruję zadania, wyzwania i ryzyko związane z wyborami prezydenckimi. Musimy zmobilizować naszych wyborców i pokazać rodakom, że tylko wygrana Andrzeja Dudy gwarantuje kontynuację coraz lepszego życia na co dzień

– powiedział.

Szef rządu przyznał, że współpraca pomiędzy rządem a prezydentem jest niezwykle ważna, stąd istotne jest, by w majowych wyborach triumfował Andrzej Duda. 

- Musimy dotrzeć do ludzi, jeszcze ciężej pracować, bo najwyraźniej część naszego elektoratu się zdemobilizowała. To współpraca, a nie kłótnia na linii rząd-prezydent pozwala, by zobowiązania zamieniać na decyzje i czyny. Czy mielibyśmy 500+, godną stawkę za godzinę pracy, obniżkę wieku emerytalnego, gdyby pomiędzy rządem a prezydentem były kłótnie i awantury? Nie!

 – dodał. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus we Włoszech: Ostrożność na lotniskach

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com

  

Choć epidemia koronawirusa najbardziej zagraża krajom azjatyckim, to jest państwo w Europie, które mocno odczuwa skutki tej choroby. To Włochy - wprowadza się tam nadzwyczajne środki ostrożności na lotniskach. Mimo to, wciąż informowani jesteśmy o kolejnych przypadkach koronawirusa w tym kraju.

Do 61 wzrosła liczba przypadków zarażenia koronawirusem we Włoszech - podały w sobotę służby medyczne. Ognisko zachorowań znajduje się w regionach Lombardia i Wenecja Euganejska na północy, gdzie zmarły dwie osoby. Jest już też pierwszy chory w Piemoncie.

Włochy są na pierwszym miejscu w Europie pod względem liczby przypadków groźnego wirusa, którego epidemia wybuchła w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków rośnie szybko. W ciągu niecałej doby zwiększyła się ponad trzykrotnie. Wśród zarażonych są lekarze.

Najwięcej zachorowań - 46, według najnowszych informacji, zanotowano w Lombardii, w tym także w rejonie Mediolanu. Również z Turynu, stolicy Piemontu napłynęła wiadomość o pierwszym w tym regionie chorym.

Wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności. Na nagraniu widzimy, jak służby lotniskowe badają temperaturę ciała podróżnym:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts