Kuźmiuk o międzynarodowych planach Grodzkiego: Myślę, że to się źle skończy dla niego i dla Platformy

- Im więcej niedomówień wokół kariery pana Grodzkiego w Polsce, tym aktywniej prowadzi politykę zagraniczną. Myślę, że to się jednak źle skończy i dla pana Grodzkiego i dla Platformy, bo to jej kandydat - ocenił gość Michała Rachonia w programie #Jedziemy, europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Polityk skomentował w ten sposób plany marszałka Senatu, dotyczące planowanego na wtorek spotkania z przewodniczącą Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi.

Zbigniew Kuźmiuk
tvp.info/screenshot

Tomasz Grodzki zapowiedział, że we wtorek zamierza rozmawiać z przewodniczącą Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi, która reprezentuje opozycję w niższej izbie amerykańskiego parlamentu.

Do planów Grodzkiego odniósł się gość programu Michała Rachonia Zbigniew Kuźmiuk.

- Im więcej niedomówień wokół kariery pana Grodzkiego w Polsce, tym aktywniej prowadzi politykę zagraniczną. Myślę, że to się jednak źle skończy i dla pana Grodzkiego i dla Platformy, bo to jej kandydat. Rzeczywiście, ta sprawa wygląda coraz gorzej, co więcej, myślę, że w samej Platformie narasta pewna niechęć do pana Grodzkiego. 

- powiedział Zbigniew Kuźmiuk. Jak dodał, Tomasz Grodzki został marszałkiem Senatu „przeprowadzając pewien fortel w samym środowisku Platformy.

- Przypomnę, że wykreował się na człowieka, którego próbowano przekupić i tylko dzięki temu, jak sądzę, Grzegorz Schetyna zaadresował tę propozycję pozostania marszałkiem właśnie do niego

- ocenił europoseł.

Zdaniem Kuźmiuka, w Platformie „jest ogromne niezadowolenie, że ta kandydatura została przeforsowana”.
Na uwagę prowadzącego, że Platforma jednak w dalszym ciągu popiera Tomasza Grodzkiego, polityk PiS ocenił, że ten stan rzeczy musi się skończyć.

- W takiej atmosferze, kiedy pan Grodzki wynajął wziętego adwokata i straszy procesami, a mimo to, pojawiają się ludzie, którzy chcą w tej sprawie zeznawać, to wszystko wskazuje na to, że to nie są jednak wymysły, tylko rzeczywiste sytuacje. Myślę, że dłużej to trwać nie będzie mogło, bo zwyczajnie będzie to uderzało w samą Platformę i jej kandydatkę na prezydenta

- podsumował Kuźmiuk.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Michał Rachoń #Zbigniew Kuźmiuk

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo