Poseł Stanisław Tyszka (Klub Parlamentarny Koalicja Polska - Polskie Stronnictwo Ludowe - Kukiz15) napisał zaś, że "tego typu chamstwo jest przekleństwem naszej debaty publicznej".

- Napędza wojnę polsko-polską i uniemożliwia jakąkolwiek racjonalną, propaństwową dyskusję. Pani Poseł, proszę przeprosić i skasować ten wpis

 - dodał.

Wśród wielu komentarzy pod wpisem m.in. takie: "rzecznik Żukowska chyba bardzo nie lubi Biedronia, skoro gotowa jest tak się poświecić, by przykryć jego rekomendację wyborczą". "Człowiek umarł. W takich chwilach się milczy, albo pisze kondolencje", "To wygląda na Klątwę Rzeczników", "To wygląda na brak klasy", "Radzę skasować, ale chyba już za późno", "W Boga nie wierzycie, ale w klątwy już tak?" czy "To jest ta słynna wrażliwość Lewicy?". Oto kilka przykładowych komentarzy:

Wszystkich wpisów jest... blisko 1500. 

W obronie Żukowskiej stanął za to szef SLD Włodzimierz Czarzasty. 

- Po pierwsze na pewno rodzinie składam kondolencje, po drugie - jeżeli chodzi o komentarze, to każdy ma swoją wrażliwość. Jestem pewien, że pani Żukowska nie miała nic złego na myśli w kontekście czy rodziny, czy osoby. Różne są skojarzenia i różne są komentarze

 - powiedział dziś w Polsacie News.


Grzegorz Jędrejek zmarł w niedzielę w godzinach porannych. W 1997 r. ukończył studnia prawnicze, a w 1998 r. studia historyczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 2002 r. uzyskał stopień doktora, a w 2011 r. obronił pracę habilitacyjną. Był asystentem i adiunktem na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W latach 2003–2017 pracował w Biurze Studiów i Analiz Sądu Najwyższego. Od 2005 r. był zatrudniony na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Od 2012 r. był profesorem nadzwyczajnym UKSW i kierownikiem Katedry Postępowania Cywilnego. W lutym 2017 r. został wybrany przez Sejm na sędziego TK; ślubowanie złożył 27 lutego 2017 r. W kwietniu 2019 r. został powołany w skład Państwowej Komisji Wyborczej.