Zaatakował siekierą ratowników

zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Do aresztu trafił mężczyzna, który w Olsztynie zaatakował ratowników medycznych udzielających mu pomocy. 32-latkowi, podejrzanemu o czynną napaść na funkcjonariusza publicznego, kierowanie gróźb i znieważenie, grozi kara do 10 lat więzienia - podała dziś policja.

Jak poinformował Rafał Prokopczyk z zespołu prasowego olsztyńskiej policji, do napaści doszło w nocy z czwartku na piątek. Olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o naruszeniu nietykalności cielesnej ratownika medycznego, do którego miało dojść w jednym z mieszkań na terenie miasta.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 32-letni mężczyzna podczas próby udzielenia mu pomocy medycznej był agresywny oraz groził zespołowi ratownictwa medycznego siekierą. Ratownicy zdołali ją odebrać napastnikowi. Podczas interwencji medyków jeden z nich został uderzony przez 32-latka w twarz.

O sytuacji powiadomiono oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, który wysłał na miejsce patrol. Funkcjonariusze zatrzymali i przewieźli do policyjnego aresztu agresywnego mężczyznę. Napastnik był pijany; badanie alkomatem wykazał blisko 1,5 promila alkoholu.

Gdy mężczyzna wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty: czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego, kierowania gróźb wobec ratowników oraz ich znieważenia. Podejrzany został aresztowany na trzy miesiące; grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

USA wycofają żołnierzy z Afganistanu

/ / pixabay.com/Military_Material

  

USA wycofają kontyngent z Afganistanu w ciągu 14 miesięcy, jeśli talibowie wypełnią zobowiązania ws. zapobiegania terroryzmowi. Nastąpi wymiana jeńców, USA zniosą sankcje wobec talibów - wynika z porozumienia kończącego 18-letni konflikt podpisanego w sobotę.

W sobotę, w stolicy Kataru Dausze została podpisana przez sekretarza obrony Stanów Zjednoczonych Marka Espera i przedstawiciela talibów, mułłę Baradara, jednego z najważniejszych dowódców tego ugrupowania wspólna deklaracja ws. pokojowego uregulowania ciągnącego się od 18 lat konfliktu wojennego.

Pociągnął on za sobą konieczność wysłania do Afganistanu wojsk amerykańskich wspomaganych przez siły NATO do Afganistanu.

Zgodnie z deklaracją, która w opinii amerykańskiego ministra obrony toruje drogę ku wewnętrznemu afgańskiemu uregulowaniu i porozumieniu pokojowemu zawartego przez rząd w Kabulu z talibami, Amerykanie będą w ciągu najbliższych 14 miesięcy wycofywać ostatnią grupę wojsk i sprzętu z Afganistanu. W zamian talibowie mają zagwarantować swój udział w zapobieganiu i zwalczaniu międzynarodowego terroryzmu islamskiego.

20 sierpnia przestaną obowiązywać sankcje nałożone przez USA na talibów.

Porozumienie przewiduje również uwolnienie 5000 więźniów i zatrzymanych przez wojska międzynarodowej koalicji wraz z siłami rządowymi Afganistanu oraz około 1000 jeńców, którzy dostali się w ręce talibów.

Jak podkreślił po podpisaniu porozumienia, szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo, jakiekolwiek odstępstwo przez talibów od postanowień zawartego w sobotę porozumienia będzie skutkować jego natychmiastowym unieważnieniem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts