Prezydent pogratulował Kubackiemu

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Dawid Kubacki znów na najwyższym podium. Brawo! Dziękujemy! - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Kubacki wygrał w niedzielę konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. Polak był również najlepszy w sobotnim konkursie w tej miejscowości.

Kubacki wygrał oba weekendowe konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. W klasyfikacji generalnej jest nadal czwarty. Prowadzi Niemiec Karl Geiger.

Kubackiemu pogratulował na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

"Brawo! Dziękujemy! Ekipa walczy, a my kibice trzymamy kciuki za resztę sezonu i kryształową kulę Pucharu Świata 2019/2020"

- napisał. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Miliony na walkę z otyłością, cukrzycą i na rehabilitację

/ https://www.opolskie.pl/

  

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu otrzyma 3,5 mln złotych od samorządu województwa na realizację dwóch programów: "Ćwicz i żyj zdrowo" oraz "Zmień styl życia i sięgnij po zdrowie" - poinformowało biuro prasowe opolskiego urzędu marszałkowskiego.

Jak informuje opolski urząd marszałkowski, koszt obydwu programów to blisko 3,5 mln złotych, z czego ponad 90 procent stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego. Ich celem jest m.in. profilaktyka i leczenie chorób cywilizacyjnych w różnych grupach wiekowych. Realizacja projektów rozpocznie się w marcu tego roku.

Pierwszy program "Zmień styl życia i sięgnij po zdrowie" adresowany jest do osób w wieku od 6 do 65 roku życia. Za 2,2 mln złotych specjaliści z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przeprowadzą badania przesiewowe w kierunku nadwagi, otyłości i cukrzycy, którymi obejmą grupę około 10 tysięcy osób. Następnie ponad trzystu zakwalifikowanych do drugiego etapu pacjentów będzie objętych kompleksową opieką. Przygotowane dla nich zostaną m.in. zajęcia rehabilitacyjne, porady dietetyków i psychologów. Projekt będzie realizowany przez najbliższe dwa lata.

Z drugiego programu "Ćwicz i żyj zdrowo", o wartości 1,2 mln złotych, korzystać będą mogły osoby po incydentach sercowo-naczyniowych i zagrożone przedwczesnym opuszczeniem rynku pracy. Do programu mogą przystąpić osoby przed 65 rokiem życia. W warunkach ambulatoryjnych będzie im udzielana pomoc kardiologiczna. Dodatkowo uczestnicy programu będą korzystali z warsztatów edukacyjnych, indywidualnych konsultacji z psychologiem i dietetykiem. Według założeń autorów projektu, z tej formy pomocy w ciągu dwóch lat skorzysta ponad czterystu chorych. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts