Nowe władze w partii Zieloni

zdjęcie ilustracyjne / @Zieloni Twitter.com

  

Wyborem 20-osobowej Rady Krajowej oraz 8-osobowego zarządu zakończył się dziś XIII Kongres Partii Zieloni we Wrocławiu. 26 stycznia odbędzie się posiedzenie Rady Krajowej, która prawdopodobnie wskaże kandydata w wyborach prezydenckich, popieranego przez Zielonych.

W skład Rady Krajowej, poza dwójką przewodniczących, weszło dziewięć kobiet i dziewięciu mężczyzn - u Zielonych wszystkie funkcje sprawowane są przez równą liczbę osób obu płci.

W skład zarządu weszli dwójka przewodniczących Małgorzata Tracz i Wojciech Kubalewski, Magdalena Gałkiewicz jako sekretarz, Urszula Zielińska, Joanna Brauła, Arkadiusz Gmurczyk, Krzysztof Rzyman, Mariusz Rusinek jako skarbnik.

Na konferencji prasowej Tracz powiedziała, że już po raz czwarty została wybrana na współprzewodniczącą. Podkreśliła też, że prawie dwie trzecie składu Rady Krajowej zasiada w niej po raz pierwszy. - A więc dużo świeżości, dużo pomysłów - powiedziała Tracz. W skład rady wszedł m.in. dotychczasowy współprzewodniczący Marek Kossakowski. Kongres wybrał też komisję rewizyjną i sąd koleżeński.

- W najbliższych latach będziemy pracować z zamiarem zdobycia własnej reprezentacji w Sejmie - powiedział Kubalewski.

Rada zdecydowała na pierwszym posiedzeniu, że w następną niedzielę, 26 stycznia, zbierze się, by podjąć decyzję w sprawie wyborów prezydenckich. Z nieoficjalnych rozmów w kuluarach kongresu wynika, że najbardziej prawdopodobne jest poparcie wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która jest już kandydatką Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, a chce uzyskać poparcie całej Koalicji Obywatelskiej.

Małgorzata Tracz nie chciała powiedzieć, jakiej decyzji w sprawie wyborów prezydenckich należy się spodziewać. - Najpierw spotkamy się w gronie Rady Krajowej Partii Zieloni i tam będziemy o tym dyskutować - powiedziała.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Katar: tam też już koronawirus

/ leo2014

  

W Katarze zdiagnozowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem - poinformowało tamtejsze ministerstwo zdrowia. Pacjentem jest 36-letni mężczyzna, który niedawno wrócił z Iranu.

Resort poinformował, że stan zakażonego jest stabilny.

Po informacji katarskiego ministerstwa zdrowia jedynym krajem Zatoki Perskiej, w którym nie stwierdzono jeszcze infekcji, jest Arabia Saudyjska. Najgorsza sytuacja jest w Iranie, gdzie według rządowych informacji zmarły 43 osoby, a niemal 600 jest zakażonych.

Większość infekcji w krajach tego regionu stwierdzono u osób, które odwiedziły niedawno Iran bądź miały kontakt z osobami będącymi w tym kraju. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts