Wicenaczelny „Wyborczej” bije na alarm po słowach prezydenta. Przypomniano mu, że to... z Tuwima

Jarosław Kurski / fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

"Pogromowy język, moczarowski styl, gomułkowska mentalność. Jego skromny umysł nie ogarnia, że prowadzi PL ku tragedii" - takimi słowami wicenaczelny "Gazety Wyborczej", Jarosław Kurski, odniósł się do wczorajszego wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy podczas spotkania z górnikami w Katowicach. Kurskiemu przypomniano jednak, że słowa, które komentuje, to nawiązanie do cytatu z twórczości... Juliana Tuwima.

W sobotę prezydent Andrzej Duda wziął udział w tradycyjnym spotkaniu z górnikami – Karczmie Piwnej Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”.

Podczas swojego wystąpienia, prezydent mocno akcentował konieczność reformy wymiaru sprawiedliwości, w szczególności zaś - kwestie dyscyplinarne. 

- (...) Polska nigdy nie będzie w pełni normalnym, demokratycznym państwem, jeżeli nie będzie normalnego, uczciwego, rzetelnego, sprawiedliwego wymiaru sprawiedliwości. O to przecież nam wszystkim chodzi

- mówił do zgromadzonych i zwrócił się z prośbą o wsparcie.

- Oni mają swoje możliwości oddziaływania również międzynarodowego, mają swoich kolegów, mają swoich ludzi w trybunałach, w innych miejscach. Opowiadają różne bzdury, oczywiście zaprzeczają wszystkim prawdziwym, niestety trudnym dla nich faktom, takim jak te nagrania, których można wysłuchać w internecie. Pomijają te sprawy kompletnie. Twierdzą, że ktoś chce zniszczyć wymiar sprawiedliwości w Polsce. A tymczasem cały czas są wśród nich ludzie, którzy orzekali w stanie wojennym i skazywali ludzi na karę więzienia. Za co? Za działalność, za walkę o wolną Polskę. Przecież to nie może dłużej trwać - mówił Andrzej Duda.

Wskazał, że sprawa reformy wymiaru sprawiedliwości jest "poza sporem".

- Mam nadzieję, że zdołamy to przełamać, tak jak przełamaliśmy wiele innych barier, które nas blokowały. Tak jak udało się kiedyś pokonać komunę, tak samo – wierzę w to – uda się oczyścić do końca nasz polski dom, aby był czysty, porządny, piękny i aby dalej wzrastał nam zdrowy. Żeby miał zdrowe korzenie i żeby najważniejsze instytucje polskiego państwa dobrze funkcjonowały

- powiedział Andrzej Duda.

Słowa o "oczyszczeniu do końca" zbulwersowały zastępcę redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej", Jarosława Kurskiego, który zamieścił na Twitterze taki wpis:

Twitterowicze dosyć szybko wyjaśnili, że słowa prezydenta Dudy to parafraza cytatu z wiersza Juliana Tuwima "Modlitwa 2" ze zbioru "Kwiaty polskie".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: prezydent.pl, Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus w Iranie. 43 ofiary śmiertelne

/ zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/@jorono

  

Irański rząd poinformował o dziewięciu nowych ofiarach śmiertelnych koronawirusa. Jak wynika z rządowych informacji, bilans ten zwiększył się do 43 osób. 593 osoby są zakażone.

- Niestety dziewięć osób zmarło na wirusa w ciągu ostatnich 24 godzin. Liczba ofiar śmiertelnych wynosi teraz 43 - powiedział w państwowej telewizji rzecznik ministerstwa zdrowia Kijanusz Jahanpur. Nowych potwierdzonych przypadków zakażenia mamy od wczoraj 205, co daje łączną liczbę zainfekowanych osób 593".

Dane te zdecydowanie odbiegają od informacji, przekazanych w piątek przez BBC Persian, która podała, powołując się na irańskie służby medyczne, że co najmniej 210 osób zmarło w różnych miastach w Iranie z powodu koronawirusa.

Także w piątek sekretarz stanu USA Mike Pompeo podczas przesłuchania w komisji spraw zagranicznych Izby Reprezentantów poddawał w wątpliwość wiarygodność informacji płynących z Iranu o zakażenia i zgonach. "Iran pod względem informowania nigdy nie był wiarygodny i jestem bardzo zaniepokojony, że (...) nie udostępnia wszystkich informacji” - podkreślił szef amerykańskiej dyplomacji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts