Sellin o Grodzkim: Kompletnie nieprzygotowany do pracy państwowej polityk. Psuje honor państwa

- [Tomasz Grodzki] to jest kompletnie nieprzygotowany do pracy państwowej polityk, który nie rozumie swojego miejsca. On zaprasza bez żadnych uprawnień jakąś część Komisji Weneckiej, spotyka się z ambasadorem rosyjskim, kiedy prowadzona jest ta wojna hybrydowa przeciwko Polsce. Psuje honor państwa polskiego, bo polski ambasador w Moskwie nie ma żadnych szans spotkać się z przewodniczącym Rady Federacji, a tymczasem ambasador rosyjski w Warszawie spotyka się z trzecią osobą w państwie - powiedział w programie "7x24" wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

Tomasz Grodzki
fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Goście programu "7x24" rozmawiali o materiale Tomasza Duklanowskiego opublikowanym na naszym portalu.

Kolejny świadek zeznał bowiem, że przekazał pieniądze prof. Tomaszowi Grodzkiemu. Miało to dziać się w 2012 r. w szpitalu w Szczecinie-Zdunowie.

Po chwili mama wyszła z gabinetu (...) Zakręciła jej się łza w oku. I powiedziała do nas: „Wiecie, chłopaki, nawet mu powieka nie drgnęła. Wsunął kopertę do szuflady, zamknął i nawet się na mnie specjalnie nie spojrzał”. Osiem lat temu prof. Tomasz Grodzki operował tatę pana Marka. Za operację wziął 7 tysięcy złotych

- mówi świadek, pan Marek Szczecina.

Życzyłbym sobie, (...) żeby już zapadł jakiś wyrok, wtedy będziemy mieli jasność. (...) [Wyrok] przeciwko lub uniewinniający marszałka

 - powiedział w "7x24" poseł Kukiz '15, Paweł Szramka. 

Prowadząca program redaktor Katarzyna Gójska zapytała, czy pewnym rozwiązaniem nie byłaby publikacja ewidencji "sprzedanych cegiełek", o których opowiadał marszałek Grodzki.

Możliwe, że to by wyjaśniło sprawę. Pytanie, czemu tego nie robi, należy zadać marszałkowi Grodzkiemu

- uznał poseł Kukiz '15.

Ja osobiście jako polityk i człowiek brzydzę się korupcją. Jeśli do tego doszło, [marszałek] powinien ustąpić

- stwierdził Szramka.

Inny z gości, Jarosław Sellin również skomentował aktywność marszałka Senatu, Tomasza Grodzkiego, na niwie polityki zagranicznej.

- To jest kompletnie nieprzygotowany do pracy państwowej polityk, który nie rozumie swojego miejsca. On zaprasza bez żadnych uprawnień jakąś część Komisji Weneckiej, spotyka się z ambasadorem rosyjskim, kiedy jest prowadzona jest ta wojna hybrydowa przeciwko Polsce. Psuje honor państwa polskiego, bo polski ambasador w Moskwie nie ma żadnych szans spotkać się z przewodniczącym Rady Federacji, a tymczasem ambasador rosyjski w Warszawie spotyka się z trzecią osobą w państwie. My zawsze tego pilnowaliśmy, on to zepsuł. To jest oczywiście przez Rosjan bardzo umiejętne wykorzystywane na zasadzie "dziel i rządź"

- powiedział wiceminister kultury.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Tomasz Grodzki #oskarżenia o korupcję #Paweł Szramka #Komisja Wenecka #Europarlament

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo