Obecność Putina w Jerozolimie - i skandal gotowy? Lichocka: "Jest szansa na reakcję Mike'a Pence'a"

/ screen TV Republika

  

- Jeśli dojdzie tam do skandalu, a tego prawdopodobieństwo daje obecność Władimira Putina, to jest szansa na reakcję Mike'a Pence'a - powiedziała posłanka Joanna Lichocka w programie 7x24 na antenie Telewizji Republika i Polskiego Radia 24. Mówiąc o jego obecności w Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie, skomentowała, że jest to "dobry prognostyk".

Kilka dni temu, przebywający w Waszyngtonie szef gabinetu prezydenta RP, Krzysztof Szczerski, poinformował, że strona amerykańska negatywnie odebrała decyzję organizatorów konferencji w Jerozolimie o niedopuszczeniu do głosu prezydenta Andrzeja Dudy i rozumie jego decyzję, by nie brać w niej udziału.

- Myślę, że możemy spodziewać się dobrego wystąpienia wiceprezydenta USA Mike’a Pence’a podczas obchodów w Jerozolimie - mówił Szczerski.

O uroczystościach współorganizowanych przez ŚwiatoweForum Holokaustu, które 23 stycznia mają odbyć się w Jerozolimie - bez obecności polskiego prezydenta, za to przy udziale m.in. prezydenta Rosji, Władimira Putina, mówiła dzisiaj w programie Katarzyny Gójskiej, "7x24" posłanka Joanna Lichocka. Obecność Mike'a Pence'a podczas jerozolimskich uroczystości odczytała jako "dobry prognostyk".

- Mike Pence był 1 września w Warszawie, mówiąc bardzo ważne słowa dla Polaków. Jego obecność [w Jerozolimie] to dobry prognostyk. To znaczy, że będzie tam polityk, który już historię Polski poznał i ją rozumie

- powiedziała Lichocka.

Jeśli dojdzie tam do skandalu, a tego prawdopodobieństwo daje obecność Władimira Putina, to jest szansa na reakcję Mike'a Pence'a

-  dodała i wyraziła zaskoczenie, że "strona izraelska toleruje taką działalność Putina, która może obrócić się przeciwko interesom Izraela".

Posłanka nie ukrywała zadowolenia z niektórych artykułów i komentarzy, które pojawiły się w izraelskiej prasie.

- Cieszę się, że w tym tygodniu w prasie izraelskiej pokazało się kilka głosów, które mówią, że to poważny błąd - że jest nieobecny prezydent Polski, że Jad Waszem dał się wplątać w działalność, która umożliwia Putinowi realizację jego strategii

- powiedziała Joanna Lichocka.

Po posiedzeniu Rady Gabinetowej, które odbyło się 7 stycznia, prezydent Andrzej Duda poinformował, że w związku z tym, iż organizatorzy Światowego Forum Holokaustu w Izraelu, które ma odbyć się 23 stycznia, nie umożliwili zabrania głosu przedstawicielowi Polski, nie weźmie on w nim udziału. Prezydent podkreślił, że jest to stanowisko jego oraz rządu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ponad sto przypadków koronawirusa

/ Davidmau (sxc.hu)

  

- We Włoszech jest już ponad sto przypadków zarażenia koronawirusem - poinformowały media za lokalnymi władzami. Najwięcej zachorowań jest w regionie Lombardia na północy, chorych jest tam 89 osób. W ostatnich dniach zmarło dwoje siedemdziesięciolatków.

Liczba zachorowań rośnie w bardzo szybkim tempie. Drugim regionem, w którym potwierdzane są kolejne przypadki, jest Wenecja Euganejska.

Obszary na północy, na których wystąpił koronawirus, zostały uznane za "czerwoną strefę". Jedenaście gmin, zamieszkanych przez 50 tysięcy ludzi, zamknięto. Nie można do nich się dostać ani ich opuścić. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts