Obecność Putina w Jerozolimie - i skandal gotowy? Lichocka: "Jest szansa na reakcję Mike'a Pence'a"

- Jeśli dojdzie tam do skandalu, a tego prawdopodobieństwo daje obecność Władimira Putina, to jest szansa na reakcję Mike'a Pence'a - powiedziała posłanka Joanna Lichocka w programie 7x24 na antenie Telewizji Republika i Polskiego Radia 24. Mówiąc o jego obecności w Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie, skomentowała, że jest to "dobry prognostyk".

screen TV Republika

Kilka dni temu, przebywający w Waszyngtonie szef gabinetu prezydenta RP, Krzysztof Szczerski, poinformował, że strona amerykańska negatywnie odebrała decyzję organizatorów konferencji w Jerozolimie o niedopuszczeniu do głosu prezydenta Andrzeja Dudy i rozumie jego decyzję, by nie brać w niej udziału.

- Myślę, że możemy spodziewać się dobrego wystąpienia wiceprezydenta USA Mike’a Pence’a podczas obchodów w Jerozolimie - mówił Szczerski.

O uroczystościach współorganizowanych przez ŚwiatoweForum Holokaustu, które 23 stycznia mają odbyć się w Jerozolimie - bez obecności polskiego prezydenta, za to przy udziale m.in. prezydenta Rosji, Władimira Putina, mówiła dzisiaj w programie Katarzyny Gójskiej, "7x24" posłanka Joanna Lichocka. Obecność Mike'a Pence'a podczas jerozolimskich uroczystości odczytała jako "dobry prognostyk".

- Mike Pence był 1 września w Warszawie, mówiąc bardzo ważne słowa dla Polaków. Jego obecność [w Jerozolimie] to dobry prognostyk. To znaczy, że będzie tam polityk, który już historię Polski poznał i ją rozumie

- powiedziała Lichocka.

Jeśli dojdzie tam do skandalu, a tego prawdopodobieństwo daje obecność Władimira Putina, to jest szansa na reakcję Mike'a Pence'a

-  dodała i wyraziła zaskoczenie, że "strona izraelska toleruje taką działalność Putina, która może obrócić się przeciwko interesom Izraela".

Posłanka nie ukrywała zadowolenia z niektórych artykułów i komentarzy, które pojawiły się w izraelskiej prasie.

- Cieszę się, że w tym tygodniu w prasie izraelskiej pokazało się kilka głosów, które mówią, że to poważny błąd - że jest nieobecny prezydent Polski, że Jad Waszem dał się wplątać w działalność, która umożliwia Putinowi realizację jego strategii

- powiedziała Joanna Lichocka.

Po posiedzeniu Rady Gabinetowej, które odbyło się 7 stycznia, prezydent Andrzej Duda poinformował, że w związku z tym, iż organizatorzy Światowego Forum Holokaustu w Izraelu, które ma odbyć się 23 stycznia, nie umożliwili zabrania głosu przedstawicielowi Polski, nie weźmie on w nim udziału. Prezydent podkreślił, że jest to stanowisko jego oraz rządu.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

#Jad Waszem #Mike Pence #Katarzyna Gójska #7x24 #Joanna Lichocka

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo