„Wpisy znieważające Prezydenta RP". Rzecznik Dyscyplinarny zajmie się sędzią Jarosławem O.

Jak poinformował w komunikacie Piotr Schab, rzecznik dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych jego zastępca, sędzia Przemysław Radzik zdecydował o podjęciu czynności wyjaśniających w sprawie wpisów na portalu społecznościowym, których miał dokonać sędzia Jarosław O. z Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Zdjęcie ilustracyjne
Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Jak przekazał w komunikacie sędzia Piotr Schab, "Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych sędzia Przemysław W. Radzik zdecydował o podjęciu czynności wyjaśniających w sprawie uzasadnionego podejrzenia popełnienia przewinienia dyscyplinarnego (...), polegającego na uchybieniu godności urzędu przez Jarosława O., sędziego Sądu Okręgowego w Poznaniu, pełniącego funkcję przewodniczącego wydziału w tym Sądzie".

Sędzia dodał, że Jarosław O. w sobotę "nie zachowując powściągliwości w korzystaniu z mediów społecznościowych, na portalu Twitter zamieścił wpisy znieważające Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej".

Schab zaznaczył, że wyczerpuje to "znamiona ściganego z urzędu przestępstwa z art. 135 § 2 Kodeksu karnego w zw. z art. 12 § 1 Kodeksu karnego", a sędzia Jarosław O. uchybił godności urzędu oraz zasadom etyki zawodowej, określonym w § 2, § 4, § 5 ust. 2, § 10, 16 i 23 Zbioru Zasad Etyki Zawodowej Sędziów.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#sędzia #media społecznościowe #prezydent RP #Andrzj Duda #rzecznik dyscyplinarny

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo