Rosja wzmacnia siły pancerne

/ zdj. ilustracyjne/ flickr.com

  

Pancerna dywizja Centralnego Okręgu Wojskowego Federacji Rosyjskiej, stacjonująca w regionie czelabińskim, jeszcze w tym roku otrzyma 30 czołgów T-72B3 oraz T-72B3M.

Załogi Witebsko-Nowogrodzkiej Gwardyjskiej Dywizji Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej po otrzymaniu czołgów mają rozpocząć szkolenie ogniowe i jazdy na poligonie w Centralnym Okręgu Wojskowym FR.

Czołgi T-72B3M dysponują silnikiem o mocy 1130 KM i cyfrowym system łączności. Czołg ten otrzymał ponadto wzmocniony reaktywny pancerz Relikt, który ma lepiej radzić sobie z ostrzałem z głowic kumulacyjnych. Nowa wersja T-72B3 dysponuje ponadto armatą gładkolufową 2A46M5 kal. 125 mm, systemem celowniczym Sosna-U i nowym komputerem balistycznym oraz systemem kierowania ogniem, co ma służyć zwiększeniu celności.

Warto zauważyć, że Witebsko-Nowogrodzka Gwardyjska Dywizja została sformowana w 2016 r. i operuje na co dzień w regionach czelabińskim oraz swierdłowskim. Na wyposażeniu, poza czołgami, ma bojowe wozy piechoty BMP-2 i transportery opancerzone BTR-82A.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Na skutek awarii ciepłowniczej zginęły psy policyjne

zdjęcie ilustracyjne / AlexanderStein CC0

  

Dziś wieczorem na warszawskiej Pradze-Północ na ul. Jagiellońskiej doszło do awarii ciepłowniczej. W wyniku zalania wodą laboratorium kryminalistycznego zginęło sześć psów policyjnych. Przyczyny awarii wyjaśniają służby oraz przedstawiciele spółki Veolia.

Jako pierwszy o zdarzeniu poinformował portal TVN Warszawa.

Z informacji przekazanych przez zespół prasowy warszawskiej straży pożarnej wynika, że do awarii doszło w okolicach policyjnych koszar. Na miejsce przyjechało pięć zastępów straży pożarnej, które zajęły się m.in. zabezpieczeniem miejsca.

Jak poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak, w wyniku awarii woda zalała laboratorium kryminalistyczne, gdzie są kojce z psami policyjnymi. Sześć z nich zginęło. 

- Jest to dla nas ogromna tragedia. Opiekunom psów udzielono wsparcia psychologicznego - podkreślił. Jak dodał, psy były wyszkolone w kierunku osmologii. - Będziemy się zwracać o pomoc do innych komend wojewódzkich, żeby zapewnić kontynuację pracy

- dodał rzecznik KSP.

Na miejscu oprócz służb są również przedstawiciele spółki Veolia. Rzecznik Veolii Aleksandra Żurada poinformowała, że w nocy planowane jest odwadnianie rurociągu. - Po odwodnieniu przystąpimy do robót montażowych i spawalniczych - dodała. Jak podkreśliła, ciepło powinno popłynąć naprawionymi rurami najpóźniej do godz. 18 w sobotę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts