Konwojent okradał uszkodzone bankomaty

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/jarmoluk

  

Nieuczciwego konwojenta, który od połowy ub. roku okradał bankomaty na terenie woj. śląskiego, zatrzymali policjanci z tamtejszej komendy wojewódzkiej. Mężczyźnie przedstawiono dotąd trzy zarzuty kradzieży popełnionych podczas usuwania awarii bankomatów.

Jak poinformował młodszy aspirant Olaf Burakiewicz z zespołu prasowego śląskiej policji, mężczyzna przyznał się do zarzuconych mu czynów. Policjanci podejrzewają jednak, że mógł się dopuścić łącznie 10 podobnych przestępstw.

Burakiewicz podał, że początkiem sprawy była informacja, że konwojent lub konwojenci jednej z firm mogli kraść pieniądze z bankomatów na terenie całego woj. śląskiego. Policjanci z komendy wojewódzkiej w Katowicach wykryli, że jeden z konwojentów kradł pieniądze w trakcie usuwania awarii, spowodowanych np. zacinaniem się urządzeń.

Zgodnie z procedurą, po udrożnieniu zatoru pieniądze wyjęte z urządzenia konwojent powinien spakować do tzw. bezpiecznej koperty i przywieźć do firmy w celu ich rozliczenia. Tymczasem po wyjęciu "zaciętych" banknotów, mężczyzna przywłaszczał część z gotówki dostarczanej do firmy 

- wyjaśnił Burakiewicz.

Jak dodał, zajmujący się sprawą policjanci zatrzymali mężczyznę – tuż po jego pracy – i przeszukali jego mieszkanie, gdzie znaleźli ponad 20 tys. zł gotówki. Część banknotów o nominałach 100 zł i 200 zł pochodziła z okradzionych bankomatów.

Na podstawie zebranego materiału konwojentowi przedstawiono już trzy zarzuty kradzieży, do których się przyznał. Policjanci podejrzewają, że od połowy 2019 r. mężczyzna mógł popełnić łącznie dziesięć takich przestępstw. Nadal gromadzą dowody, które pozwoliłyby na przedstawienie mu kolejnych zarzutów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Włochy. Śmiertelna ofiara koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

We Włoszech zanotowano pierwszą śmiertelną ofiarę koronawirusa - podały media za służbami medycznymi. Zmarł 78-letni mężczyzna w regionie Wenecja Euganejska na północy kraju.

W piątek zanotowano łącznie 16 nowych przypadków groźnego wirusa w tym kraju. Osoby te zaraziły się we Włoszech.

Epidemia koronawirusa, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w prowincji Hubei w środkowych Chinach i rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie.

Według najnowszych danych w całych Chinach kontynentalnych potwierdzono ponad 75 tys. przypadków zakażeń; spośród tych osób 2236 zmarło, a ponad 16 tys. wypisano już ze szpitali. Jak dotąd odnotowano poza Chinami kontynentalnymi 13 zgonów z powodu koronawirusa: cztery w Iranie, trzy w Japonii, dwa w Hongkongu i po jednym w Korei Południowej, na Tajwanie, na Filipinach i we Francji

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts