Kubica dyrektorem polskiego zespołu w Formule 1? Orlen ma ambitne plany

/ twitter.com/R_Kubica

  

Polski zespół w Formule 1 i Robert Kubica jako jego dyrektor? Kierowca wraz z prezesem PKN Orlen Danielem Obajtkiem rozmawiał z TVP Sport o takiej możliwości. Kubica przyznał, że to odległa przyszłość, ale polski koncern ma ambitne plany.

Robert Kubica został kierowcą rezerwowym zespołu Formuły 1 Alfa Romeo Racing Orlen. Krakowianin nie wyklucza możliwości kierowania polskim zespołem w tej prestiżowej serii wyścigowej, ale na razie skupia się na ściganiu.

Będę na praktycznie każdym wyścigu więc w razie niedyspozycji któregoś z kierowców, jak go zastąpię. Na dzień dzisiejszy skupiam się na mojej pracy, a tej będzie sporo

– powiedział Robert Kubica, który wciąż też chciałby pogodzić swoją pracę w F1 z występami w innej serii wyścigowej. Ze względu na ilość obowiązków może to być trudne, ale rozmowy wciąż trwają i jak zapewnił Daniel Obajtek wkrótce dowiemy się więcej na ten temat.

Całą rozmowę o przyszłości Kubicy i Orlenu w Formule 1 można obejrzeć tutaj:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Sport, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Uwaga! Sztorm na Bałtyku i gwałtowny wzrost poziomów wód na Wybrzeżu

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/Sebastian Voortman/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał dziś dwa ostrzeżenia dla województwa pomorskiego. Synoptycy prognozują wysoki stan wód na Wybrzeżu, możliwy jest również sztorm na Bałtyku

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW w Gdyni wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przed sztormem na Bałtyku.

Wiatr południowo-zachodni do zachodniego w strefie brzegowej województwa pomorskiego może osiągnąć w porywach od 7 do 8 stopni w skali Beauforta. IMGW prognozuje w tym czasie stan morza do 6 stopni w skali Douglasa, co oznacza, że wysokość występującej fali może sięgać do 4 metrów. Miejscami możliwe są przelotne opady deszczu.

Przy ósmym stopniu w skali Beauforta wiatr jest na tyle silny, że łamie gałęzie i utrudnia chodzenie.

Sztormowa pogoda na Bałtyku utrzyma się przynajmniej do godziny 22. Synoptycy podkreślają, że ostrzeżenie może być kontynuowane, dlatego zalecają ostrożność i śledzenie komunikatów dotyczących rozwoju sytuacji pogodowej.

Z kolei Biuro Prognoz Hydrologicznych IMGW w Gdyni wydało dla Pomorza ostrzeżenie pierwszego stopnia o spodziewanych gwałtownych wzrostach poziomów wody. Powodem jest wysokie napełnienie Bałtyku (18 lutego - 531 cm), a także silny wiatr wiejący z południowego zachodu. W związku z tym synoptycy przewidują lokalne przekroczenia stanów ostrzegawczych wód na wybrzeżu wschodnim, szczególnie w rejonie Zatoki Gdańskiej.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 procent. Ostrzeżenie obowiązuje do środy - 19 lutego - do godziny 9.

Pierwszy - najniższy stopień ostrzeżenia - oznacza, że IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Natomiast ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts