Wiceprezydent Ostrołęki skazany. Były działacz PO usłyszał wyrok

Maciej K. / fot. ostroleka.pl

  

Wiceprezydent Ostrołęki Maciej K. został skazany za czterokrotne zatajenie prawdy w oświadczeniach majątkowych. Sąd Rejonowy w Ostrołęce uznał jego winę i skazał go na 10 tysięcy złotych grzywny i zwrot kosztów sądowych. Wyrok jest nieprawomocny.

Maciej K. czterokrotnie, jako radny i wiceprezydent miasta, złożył oświadczenie majątkowe, w którym nie zawarł jednej z pożyczek w wysokości 15 tysięcy złotych. Powinien był natomiast informować w oświadczeniu majątkowym o każdym zobowiązaniu finansowym powyżej 10 tysięcy złotych. Przed sądem starał się udowodnić, że pożyczkę pokwitował tak naprawdę dla swoich rodziców. Sąd dał jednak wiarę kluczowemu świadkowi - Adamowi O. - który udzielał pożyczki politykowi. 

- Oceniając wyjaśnienia oskarżonego Macieja K. w kontekście zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego, sąd uznał, że wiarygodne są częściowo. Wiarygodnym jest stwierdzenie oskarżonego, że zna zasady składania oświadczeń majątkowych. Natomiast wersja oskarżonego, że była to pożyczka udzielona jego matce, że matka otrzymała pieniądze, a jego oświadczenie to niejako zabezpieczenie pokwitowania tej kwoty, uzgodnione właśnie między matką a Adamem O., w ocenie sądu nie jest wersją wiarygodną. Sprzeczna jest z dowodami, którymi sąd przyznał walor wiarygodności. Stanowi linię obrony i próbę uniknięcia odpowiedzialności karnej

- mówiła sędzia Jolanta Zabielska w ustnym uzasadnieniu wyroku, cytowana przez portal eOstroleka.pl. 

Wyrok jest nieprawomocny, a adwokat Macieja K. zapowiedział apelację. Jeżeli taki byłby też wyrok prawomocny, Maciej K. co najmniej na rok straciłby stanowisko wiceprezydenta miasta (po roku następuje zatarcie skazania po karze grzywny). 

Maciej K. to były wieloletni działacz Platformy Obywatelskiej. W 2018 roku przyłączył się do komitetu wyborczego byłego działacza SLD Łukasza Kulika. Gdy Kulik wygrał wybory prezydenckie, K. został jego zastępcą. W 2019 roku decyzją członków PO, został usunięty z partii. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: eostroleka.pl, Niezalezna.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...


Zmarło 6-tygodniowe dziecko z Covid-19

/ pixabay.com

  

Z powodu koronawirusa w Connecticut zmarło sześciotygodniowe niemowlę - poinformował gubernator tego stanu Ned Lamont. To prawdopodobnie najmłodsza ofiara śmiertelna Covid-19 na świecie.

Dziewczynka trafiła do szpitala w ubiegłym tygodniu. Mimo wysiłków lekarzom nie udało się jej uratować. We wtorek wieczorem test wykazał, że dziecko ma koronawirusa.

"To wirus, który bezlitośnie atakuje najbardziej wrażliwych. To pokazuje jak ważne jest pozostanie w domu i ograniczanie kontaktu z innymi ludźmi"

- stwierdził gubernator Connecticut.

Lamont poinformował w środę o kolejnych 19 zgonach chorych z Covid-19 w Connecticut. Łącznie w położonym w pobliżu Nowego Jorku stanie zmarły już 85 zakażone osoby.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts