Zmarł Zbigniew Rau, były wiceszef MSWiA. Miał 45 lat

/ pixabay.com/Arcaion

  

Zmarł Zbigniew Rau – policjant, nauczyciel akademicki, współzałożyciel Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego, wiceszef MSWiA w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. O śmierci Raua poinformował jego asystent Michał Laskowski-Szofer.

Zbigniew Rau zmarł po nagłej chorobie w wieku 45 lat w nowotomyskim szpitalu. Był jednym z twórców Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego – instytucji, która ma na celu łączenie ludzi świata nauki, sędziowskiego i prokuratorskiego, policji i i innych służb w pracach nad bezpieczeństwem wewnętrznym.

W 1997 r. ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. w 1999 r. uzyskał tytuł magistra na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Służbę w policji łączył z pracą naukową. W 2001 r. uzyskał na wydziale prawa Uniwersytetu w Białymstoku stopień doktora nauk prawnych broniąc pracy o przestępczości zorganizowanej i jej zwalczaniu. Występował jako ekspert w tej dziedzinie.

Był pełnomocnikiem komendanta wojewódzkiego Policji w Poznaniu ds. zarządzania jakością.

18 maja 2007 r. został wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji, gdzie nadzorował działalność Policji, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu.

Jako wiceszef resortu spraw wewnętrznych promował stosowanie nowych technologii w zwalczaniu przestępczości - np. programów komputerowych do zwalczania cyberterroryzmu, wykrywania zagrożeń na lotniskach, identyfikacji biometrycznej osób.

Był współautorem nowelizacji ustawy o świadku koronnym, a także serii badań dotyczących tej instytucji prawa.

Pogrzeb odbędzie się 21 stycznia w Poznaniu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus w Korei Południowej. Źródłem... kontrowersyjna grupa religijna?

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Ponad połowa nowych przypadków koronawirusa w Korei Południowej jest powiązana z oddziałem kontrowersyjnej grupy religijnej w południowym mieście Daegu - informuje CNN. Co najmniej 231 z 433 potwierdzonych przypadków w kraju może mieć powiązanie z grupą religijną Shincheonji.

Koreański resort zdrowia ogłosił, że około 9300 członków Shincheonji zostaje poddanych izolacji i zostanie zbadanych na obecność koronawirusa.

Shincheonji koncentruje się wokół osobowości jego założyciela i prezesa, Lee Man-hee. Na stronie internetowej grupy sugeruje się, że Lee jest "obiecanym pastorem" wspomnianym w Biblii.

Członkowie grupy gromadzą się w taki sposób, że utrzymują ze sobą bliski kontakt przez długi czas. To mogło spowodować rozprzestrzenienie się koronawirusa. Grupa oświadczyła, że ​​„głęboko żałuje” epidemii, która miała początek w ich oddziale Daegu.

W trwającej od grudnia zeszłego roku epidemii koronawirusa potwierdzono jak dotychczas prawie 78 tys. zachorowań, z czego 2 362 zakończyły się zgonem. Zdecydowana większość potwierdzonych przypadków, jak i zgonów, miała miejsce w Chinach kontynentalnych. W Wielkiej Brytanii odnotowano dziewięć przypadków choroby, przy czym osiem osób zostało już wyleczonych i opuściło szpitale.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts