Grodzki twierdził, że PiS proponował mu tekę ministra. Padło pytanie o konkrety, odpowiedź – zdumiewająca

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

- Dzisiaj na konwencie seniorów ponownie zwróciłem się do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, aby podał nazwisko osoby, która jakoby proponowała mu stanowisko ministra zdrowia w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Odpowiedział, że powie to na łożu śmierci - oświadczył wicemarszałek Stanisław Karczewski.

Tuż po jesiennych wyborach parlamentarnych, w których PiS utraciło większość w Senacie, Tomasz Grodzki, obecnie marszałek izby wyższej mówił, że był sondowany przez przedstawiciela obozu rządzącego, czy nie zostałby ministrem zdrowia. Politycy Koalicji Obywatelskiej mówili wówczas, że jest to przykład korupcji politycznej. Zarzuty odpierali politycy partii rządzącej, twierdząc, że takiej propozycji nie było.

Kilka dni temu Karczewski podczas rozmowy w radiowej Trójce zaapelował do Grodzkiego, by ujawnił, kto proponował mu stanowisko ministra zdrowia w zamian za przejście do obozu PiS.

"Właśnie ujawnienie przez Grodzkiego tej informacji było jednym z powodów desygnowania go potem przez kluby opozycyjne w Senacie na stanowisko marszałka. Absolutnie nie miał takiej propozycji! Jeżeli miał, niech poda nazwisko. Żyjemy w demokracji i całe nasze środowisko oczekuje: panie marszałku, proszę podać nazwisko osoby, która panu to proponowała"

- dodał.

Karczewski nie wykluczył, że "teoretycznie działacz gminny, który znał pana marszałka" mógł spytać:

"Tomku, a może zostałbyś ministrem i przyszedłbyś do nas, do Prawa i Sprawiedliwości?".

Jednak - jak zaznaczył - "żadnej poważnej propozycji nie miał".

"Nie było takiej propozycji, ja się tym zajmowałem, wiem kto z kim i w jaki sposób rozmawiał. Bo były takie rozmowy, ale na pewno nie z Tomaszem Grodzkim"

- oświadczył Karczewski.

Tłumaczył, że Grodzki nie otrzymał takiej propozycji dlatego, że on sam znał "bardzo dobrze pana marszałka", wiedział, jakie ma poglądy, że "jest bardzo krytycznie nastawiony do Prawa i Sprawiedliwości".

"Był niezwykle krytyczny i bardzo mało aktywny, na pewno nie chcielibyśmy takiego ministra zdrowia i takiej propozycji absolutnie nie było"

- zapewnił wicemarszałek Senatu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus w Iranie. 43 ofiary śmiertelne

/ zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/@jorono

  

Irański rząd poinformował o dziewięciu nowych ofiarach śmiertelnych koronawirusa. Jak wynika z rządowych informacji, bilans ten zwiększył się do 43 osób. 593 osoby są zakażone.

- Niestety dziewięć osób zmarło na wirusa w ciągu ostatnich 24 godzin. Liczba ofiar śmiertelnych wynosi teraz 43 - powiedział w państwowej telewizji rzecznik ministerstwa zdrowia Kijanusz Jahanpur. Nowych potwierdzonych przypadków zakażenia mamy od wczoraj 205, co daje łączną liczbę zainfekowanych osób 593".

Dane te zdecydowanie odbiegają od informacji, przekazanych w piątek przez BBC Persian, która podała, powołując się na irańskie służby medyczne, że co najmniej 210 osób zmarło w różnych miastach w Iranie z powodu koronawirusa.

Także w piątek sekretarz stanu USA Mike Pompeo podczas przesłuchania w komisji spraw zagranicznych Izby Reprezentantów poddawał w wątpliwość wiarygodność informacji płynących z Iranu o zakażenia i zgonach. "Iran pod względem informowania nigdy nie był wiarygodny i jestem bardzo zaniepokojony, że (...) nie udostępnia wszystkich informacji” - podkreślił szef amerykańskiej dyplomacji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts