Rosja chciała prawdy historycznej? Polskie MSZ dosadnie o Stalinie: przyniósł Polsce terror

"Szanujemy krew przelaną w walce z nazizmem, ale w 1945 roku reżim Stalina przyniósł Polsce terror, zbrodnie i rabunkową gospodarkę. Armia Czerwona wyzwoliła Warszawę, ale nie przyniosła Polakom wolności" - podkreśla Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Józef Stalin (w środku) podczas parady na Placu Zwycięstwa
Mil.ru [CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

W piątek 17 stycznia w Moskwie odbędą się obchody określane przez organizatorów jako "75. rocznica wyzwolenia Warszawy przez Armię Czerwoną" podczas drugiej wojny światowej. W stolicy Rosji zaplanowano pokaz fajerwerków i artyleryjskie salwy honorowe.

Szanujemy krew przelaną w walce z nazizmem, ale w 1945 reżim Stalina przyniósł Polsce terror, zbrodnie i rabunkową gospodarkę. Armia Czerwona wyzwoliła Warszawę spod okupacji niemieckiej, ale nie przyniosła Polakom wolności

- czytamy w piątkowym wpisie MSZ na Twitterze.

 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Moskwie MSZ Rosji Siergiej Ławrow powiedział, że Rosja będzie nadal czynić wszystko, co jest konieczne w celu przeciwdziałania "fałszowaniu historii" i zachowania "dobrego imienia żołnierzy zwycięzców. 

Oznacza to najprawdopodobniej kontynuację polityki wybielania zbrodni sowieckiego wojska i NKWD, oraz ataków dyplomatycznych w stronę Polski.

Pod koniec tego miesiąca, w odstępie kilku dni, odbędą się dwie międzynarodowe ceremonie upamiętniające 75. rocznicę wyzwolenia Auschwitz: pierwsza w Jad Waszem w Jerozolimie, a druga na terenie samego obozu koncentracyjnego w Polsce. Na obie zostali zaproszeni światowi przywódcy, wybitne postacie żydowskie i ocaleni z Holokaustu.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#MSZ #MSZ Polski #MSZ Rosji #fałszowanie hisotrii #stalinizm #faszyzm i komunizm #zbrodnie sowietów #PRL

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo