A to dobre. Rosja "przeciwdziała fałszowaniu historii". Ławrow zapowiada dalsze działania

Rosja będzie nadal czynić wszystko, co jest konieczne w celu przeciwdziałania fałszowaniu historii i zachowania "dobrego imienia żołnierzy zwycięzców" - powiedział dziś szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow na dorocznej konferencji prasowej w Moskwie.

Siergiej Ławrow
Kuhlmann /MSC [CC BY 3.0 DE (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/de/deed.en)]

Dodał, że Rosja będzie też podejmować działania w celu niedopuszczenia do rewizji uznanych przez społeczność międzynarodową rezultatów zwycięstwa nad nazizmem. Ławrow nie wytłumaczył co przez to rozumie.

Rosja wie o tym, iż Polska namawia przedstawicieli krajów zachodnich, by na uroczystościach w Izraelu 23 stycznia przedstawiali w wystąpieniach polski punkt widzenia

- dodał.

Podczas konferencji minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział także, że Rosja popiera konferencję pokojową w sprawie konfliktu w Libii, która ma odbyć się w najbliższą niedzielę w Berlinie i będzie w niej uczestniczyć.

Szef dyplomacji powiedział, że Rosja od samego początku popierała inicjatywę konferencji w Berlinie. Jak ocenił Ławrow najważniejsze jest, by po konferencji strony konfliktu w Libii nie zaczęły wysuwać dodatkowych warunków. Podkreślił, że teraz stosunki pomiędzy nimi są bardzo napięte.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Siergiej Ławrow #Rosja #rewizjonizm #propaganda #zakłamywanie historii

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo