Grodzki chciał przełożyć głosowanie ws. ustawy sądowej. Konwent seniorów się nie zgodził

  

- Konwent seniorów podjął jednoznaczną decyzję, że senatorowie chcą zakończyć obrady dzisiaj do godziny 22:00 - poinformował po konwencie seniorów marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Wczoraj późnym wieczorem marszałek Senatu poinformował dziennikarzy, że głosowania odbędą się w poniedziałek, a nie - jak początkowo zakładano - dzisiaj.

Dzisiaj rano Senat wznowił obrady. Pierwszym punktem, który rozpatruje jest projekt uchwały wyrażającej solidarność z narodem australijskim w związku z falą pożarów w tym kraju.

Później senatorowie będą kontynuować prace nad nowelą Prawa o ustroju sądów powszechnych oraz ustawy o Sądzie Najwyższym uchwaloną 20 grudnia przez Sejm. Senackie komisje opowiedziały się za odrzuceniem noweli w całości. Prawo i Sprawiedliwość chce, by Senat przyjął ustawę bez poprawek. Nad nowelą, która rozszerza odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów i wprowadza zmiany w procedurze wyboru I prezesa SN senatorowie debatowali już w środę i w czwartek.

Grodzki poinformował dziennikarzy, że prawdopodobnie w piątek zbierze się komisja ws. tej nowelizacji, ponieważ - jak wynika z jego wiedzy - senator PiS Józef Zając zamierza zgłosić do ustawy kilka poprawek.

"Konwent podjął jednoznaczną decyzję, że senatorowie chcą zakończyć obrady dzisiaj do 22"

- oświadczył Grodzki.

Wczoraj marszałek Senatu informował, że głosowania "będą najwyraźniej w poniedziałek", a nie w piątek - jak pierwotnie było planowane.

Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski zapowiedział, że klub PiS na to się nie zgodzi, bo poniedziałek to dzień na spotkania z wyborcami. Kwestia ta była tematem porannego konwentu seniorów dzisiaj.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na terytorium Włoch

/ pixabay.com

  

- Potwierdzenie obecności koronawirusa u 38-letniego mężczyzny w Lombardii jest pierwszym przypadkiem zakażenia, do jakiego doszło na terytorium Włoch - poinformowały służby medyczne. Mężczyzna nie był w Chinach, zjadł kolację z osobą, która stamtąd wróciła.

Wczoraj mieszkaniec okolic Mediolanu zgłosił się na pogotowie w miejscowości Codogno. Potwierdzono u niego groźnego wirusa z Chin. Jego stan określono jako bardzo ciężki.

Okazało się, że pod koniec stycznia Włoch ten zjadł kolację z przyjacielem, który wrócił z Chin i został potem hospitalizowany.

Dzisiaj 38-latek został przewieziony do mediolańskiego szpitala, a kwarantannie i badaniom poddano wszystkich, którzy mieli z nim kontakt, w tym jego żonę oraz lekarzy i pielęgniarki z pogotowia. To łącznie około 40 osób. Przypuszcza się, że jest wśród nich następnych dwoje zakażonych. Trwa oczekiwanie na wyniki badań.

To czwarty przypadek zakażenia koronawirusem we Włoszech. Troje pierwszych chorych to dwoje chińskich turystów z miasta Wuhan - epicentrum epidemii oraz ewakuowany stamtąd młody Włoch. Cała ta trójka zaraziła się w Chinach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts