Dosadne słowa prezydenta. Mucha: Niektórzy sędziowie mają przekonanie, że mogą stać ponad prawem

/ minister Paweł Mucha / Krzysztof Sitkowski/KPRP

  

- Niektórzy sędziowie mają takie przekonanie, że mogą stać ponad prawem. Przypomnienie o służbie narodowi jest niektórym potrzebne - powiedział zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, komentując wczorajsze słowa Andrzeja Dudy. Prezydencki minister podkreślił jednocześnie, że "nie ma żadnej ustawy kagańcowej".

"Są obszary, które wymagają w Polsce naprawy - naprawiony musi zostać wymiar sprawiedliwości. Nie może być tak, że ludzie mówią, że sądy są niesprawiedliwe, że sądy źle działają i że sprawiedliwości nie znajdziesz w sądzie" 

- mówił wczoraj w Opolu Lubelskim prezydent.

"Niektórym, podkreślam, niektórym, bo absolutnie nie wszystkim, ale niektórym sędziom wydaje się, że są bogami, bo mają nieograniczoną władzę nad ludźmi, którzy stają przed sądem. Otóż jest dokładnie odwrotnie i zupełnie inaczej. Sędziowie są sługami Rzeczypospolitej i narodu polskiego"

- oświadczył Andrzej Duda.

Słowa prezydenta skomentował w Radiu ZET wiceszef jego kancelarii, minister Paweł Mucha.

Niektórzy sędziowie mają takie przekonanie, że mogą stać ponad prawem. Trzeba sobie powiedzieć bardzo wyraźnie, że jest się przedstawicielem jednej z władz, to wszystko mieści się w ramach konstytucyjności i mamy wpisaną służbę narodowi. Takie przypomnienie jest niektórym potrzebne

- mówił.

Paweł Mucha odniósł się również do wczorajszej opinii Komisji Weneckiej ws. ustawy sądowej.

Nie ma żadnej ustawy kagańcowej. Nie zgadzam się na to sformułowanie, obraźliwe wobec sędziów i będące też pewną manipulacją jeżeli chodzi o treść tej ustawy 

- powiedział.

Komisja Wenecka nie miała formalnego tytułu, żeby przeprowadzić czynności w Polsce, bo nie była na gruncie statutu zaproszona przez uprawniony podmiot. Wtedy, kiedy prowadziła czynności, już się pojawiło stanowisko komisarz w Radzie Europy uprzedzające stanowisko komisji. Czyli te czynności były w Polsce w trakcie, a już wiedzieliśmy, jaka będzie konkluzja tych czynności

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 300polityka.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

23 osoby z koronawirusem w Hiszpanii

/ pixabay.com

  

Liczba zainfekowanych koronawirusem w Hiszpanii zwiększyła się do 23, po tym jak potwierdzono 8 nowych przypadków. Wszyscy zakażeni są odizolowani w szpitalach. Dwie osoby uznano w Hiszpanii za wyleczone.

Z sześciu nowych przypadków w Walencji cztery związane są z otoczeniem 44-letniego dziennikarza sportowego, który relacjonował mecz Valencia CF – Atalanta w Mediolanie we Włoszech. Dwie inne osoby podróżowały ostatnio do północnych Włoch

– poinformowała minister zdrowia Walencji, Ana Barcelo.

Rada ds. zdrowia Walencji wystosowała notę informacyjną dotyczącą Covid-19 do 2,5 tys. kibiców, którzy pojechali do Mediolanu na mecz.

Do tej pory nie zdecydowano jednak o zawieszeniu masowych wydarzeń w Walencji, takich jak słynnego Święta Ognia (hiszp. fallas).

„O wszystkim decyduje WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) i państwo hiszpańskie”

– powiedziała rada na konferencji prasowej.

Chorzy w Kastylii i Leonie to młody student z Włoch, studiujący na prywatnym uniwersytecie w Segowii, oraz inżynier z Iranu, który odwiedził firmę technologiczną pod Valladolid. Obaj zostali przewiezieni do szpitala, a kilkunastu pracowników firmy, z którymi miał kontakt Irańczyk, są odizolowani i pod obserwacją.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts