Nie dajmy sobie wejść na głowę

  

Kilka lat temu Unia Europejska chciała nas karać za to, że nie zgodziliśmy się na masowy i niekontrolowany napływ muzułmańskich uchodźców. Od tej pory część rządów, które miały takie pomysły, upadła, a sama Unia zmieniła politykę w tej sprawie. Teraz Polska i Węgry mają być karane za to, że nie godzą się na prymat urzędników europejskich nad demokratycznym wyborem społeczeństwa.

A demokratyczny wybór jest taki, że nie chcemy sądów będących reliktem systemu komunistycznego, nie chcemy mafii sądowej i nie chcemy bezczelnej korupcji chronionej przez wymiar sprawiedliwości. Zresztą właśnie identyczną decyzję podjął Sąd Najwyższy w Hiszpanii, odrzucając wyrok TSUE w sprawie katalońskiego separatysty jako sprzeczny z wyrokiem hiszpańskiego sądu karnego. Hiszpanie bronili się przed rozwaleniem ich państwa przez TSUE. Brytyjczycy bronią się przed bezczelnymi ingerencjami, uciekając z Unii. Także niemiecki Federalny Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że TSUE nie ma nieograniczonej władzy i kompetencji. Wcześniej czy później Europa przyzna nam rację i mam nadzieję, że cena tej nauki nie będzie tak wielka jak dotąd, bo szaleństwa eurokratów wykończą cały wspólny projekt.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts