Prezydent podkreślił, że rolnictwo jest ogromnie ważną częścią naszej gospodarki.

"Produkcja rolna tworzy ogromną część naszego PKB. Dzisiaj jest jednym z podstawowych naszych towarów eksportowych, to co wyprodukuje polski rolnik"

- zaznaczył.

Andrzej Duda dodał, że rolnicy zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe.

"Co jest ogromnie cenne, dla mnie jako prezydenta odpowiedzialnego za bezpieczeństwo państwa i jego obywateli, ma znaczenie fundamentalne. Chcę za to podziękować tu właśnie w Opolu Lubelskim, bo bardzo wielu mieszkańców tego powiatu, czy to pracuje na roli, czy jest związanych z szeroko pojętym rolnictwem"

- dodał.

Zaznaczył, że walczył o to, by Polska dostała tekę komisarza UE ds. rolnictwa.

"Było dla mnie rzeczą naturalną, że kandydatem do tej teki będzie nie kto inny jak Janusz Wojciechowski i tak się stało. Jestem z tego powodu ogromnie zadowolony. Uważam, że jest to nasz wielki sukces"

- podkreślił Andrzej Duda.

"Chcę państwa zapewnić, że nadal będę stał przy polskich rolnikach, będę myślał i dbał o ich sprawy i będę walczył we wszystkich przypadkach, jeżeli tylko będę widział, że rolnicy mieliby być w jakikolwiek sposób pokrzywdzeni"

- oświadczył prezydent. 

Prezydent mówił także o reformie sądownictwa.

"Są obszary, które wymagają w Polsce naprawy - naprawiony musi zostać wymiar sprawiedliwości. Nie może być tak, że ludzie mówią, że sądy są niesprawiedliwe, że sądy źle działają i że sprawiedliwości nie znajdziesz w sądzie"

- zaznaczył.

"Niektórym, podkreślam, niektórym, bo absolutnie nie wszystkim, ale niektórym sędziom wydaje się, że są bogami, bo mają nieograniczoną władzę nad ludźmi, którzy stają przed sądem. Otóż jest dokładnie odwrotnie i zupełnie inaczej. Sędziowie są sługami Rzeczypospolitej i narodu polskiego"

- oświadczył prezydent.