Sachajko show

  

Pamiętam, gdy wiele lat temu przerzucając kanały, trafiłem na program „Jerry Springer show”. Myślałem wtedy, że w Polsce coś takiego jest jednak niemożliwe. Niestety, to wrażenie wróciło do mnie na posiedzeniu założonego przez Konfederację i PSL-Kukiz zespołu parlamentarnego ds. ochrony zwierząt, praw właścicieli zwierząt oraz rozwoju polskiego rolnictwa.

Posłowi Jarosławowi Sachajko udało się zebrać wszystkich w jakikolwiek sposób zaangażowanych w los zwierząt. Mieliśmy więc i aktywistów, którzy walczą o dobrostan, ale również i panią skazaną za znęcanie się nad psami. Była liczna reprezentacja biznesu futrzarskiego, jak i przedstawiciele Otwartych Klatek. Dyskusja zespołu szybko zamieniła się w groteskę. I tak pan z lobby drobiarskiego przekonywał, że kury są najszczęśliwsze w klatkach. Była gwiazda Samoobrony Renata Beger chwaliła się, że ma grube koty i to oznacza, że są zadowolone. Ktoś inny miał pretensje, że ekolodzy nie wąchają ziemi. Poseł Robert Winnicki stwierdził z kolei, że zna się na ekologii, bo w szkole brał udział w… kółku ekologicznym. Było też o ekoterrorystach, ekologizmie i niemieckim zwalczaniu konkurencji. Na spotkaniu tego zespołu spełnił się więc koszmar człowieka racjonalnego.

Futrzarze chowają się za plecami rolników, którzy dodatkowo stawiają się na pozycjach prawicy i obrońców normalności. Przesunięcie debaty na ten poziom i wprowadzenie prostego dualizmu sprawia, że ludzie znęcający się nad zwierzętami oraz ci, którzy żyją ze zrywania skór, znajdują obrońców w tych, którzy po prostu nie zgadzają się z ekstremalną głupotą Sylwii Spurek i prof. Magdaleny Środy. Nie prowadzi to do niczego dobrego. Tak jak oglądanie Jerry’ego Springera. Realny spór został zastąpiony przez fikcyjne przedstawienie i ideologiczną debatę. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts