Michał Kubiak chce złota igrzysk olimpijskich dla Polski

Michał Kubiak chce złota dla Polski na igrzyskach / fot. FIVB

  

Michał Kubiak w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" powiedział, że chciałby by polscy siatkarze wrócili z igrzysk olimpijskich ze złotym medalem. "W życiu nie jestem minimalistą i nie lubię myśleć o małych nagrodach. Jeśli mam coś robić, to zawsze grubo. Jak już trenować, to z celem zdobycia największych laurów" - podkreślił kapitan biało-czerwonych.

Podziału na grupy turnieju siatkarzy jeszcze nie ogłoszono. Z zasady serpentyny stosowanej dotychczas wynika jednak, że Polacy na igrzyskach w Tokio zagrają najprawdopodobniej w stosunkowo łatwej grupie z Japonią, Włochami, Iranem, Kanadą i Wenezuelą.

Zdecydowanie trudniejszego rywala biało-czerwoni napotkają zapewne dopiero w ćwierćfinale. Może to być ktoś z czwórki: Francja, USA, Rosja lub Brazylia. Michał Kubiak zaznaczył, że nie ma większego sensu zastanawianie się teraz nad potencjalnymi rywalami:

Oczywiście chcielibyśmy mieć ćwierćfinał jak najłatwiejszy, ale i tak żeby dojść do złota, trzeba wygrać ze wszystkimi po kolei. Czasami niedobrze jest mieć łatwych przeciwników na początku, bo nie jesteś do końca przygotowany na walkę na noże w decydujących meczach, co pokazały ostatnie mistrzostwa Europy. Różnie się to układa. Nie mamy do końca na to wpływu, nie możemy sobie wybierać. W ćwierćfinale trzeba będzie grać z tym, kogo nam los przydzieli.

Michał Kubiak skomentował również niezwykle dramatyczny mecz Polek z Turcją. Po porażce 2:3 nasze siatkarki straciły szansę na udział w igrzyskach olimpijskich:

Myślę, że ten półfinał był meczem o awans do igrzysk, bo nasze dziewczyny były w stanie w finale wygrać z Niemkami. Zabrakło trochę doświadczenia. Polki są młodym zespołem. Miały pięć piłek meczowych w górze. Teraz łatwo się mówi, ale gdy szans jest tyle, to powinno się jedną wykorzystać. Zrzucam to na brak doświadczenia. Dziewczyny mają dużo przed sobą. Ta drużyna powinna się zakwalifikować do następnych igrzysk, a tam powalczyć o coś więcej, jeśli przez kolejne cztery lata będzie grać w podobnym składzie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: przegląd sportowy, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Znamy termin rozprawy Lis i Żakowski kontra Sakiewicz. Naczelnemu „GP” odmówiono prawa głosu

Tomasz Sakiewicz / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” nie będzie mógł zabrać głosu w trakcie procesu, który Tomaszowi Sakiewiczowi wytoczyli Tomasz Lis i Jacek Żakowski. Kolejna rozprawa odbędzie się we wtorek 25 lutego w Sądzie Okręgowym w Warszawie przy al. Solidarności 127. Musimy tam być i wesprzeć Tomasza Sakiewicza.

[polecam:https://niezalezna.pl/305473-kuriozalna-decyzja-w-procesie-lis-i-zakowski-kontra-sakiewicz-czegos-takiego-jeszcze-nie-bylo]

Wszystko sięga jeszcze 2017 roku. Wówczas to właśnie Tomasza Lisa i Jacka Żakowskiego, najbardziej znanych przeciwników lustracji w środowisku dziennikarskim, oburzyła okładka jednego z numerów„Gazety Polskiej Codziennie”.

Obaj znaleźli się na zdjęciu ilustrującym czołówkowy tekst „Dziennikarze do lustracji”.

Jest oczywiste, że i Żakowski, i Lis byli przeciwnikami lustracji dziennikarzy. Jeśli chcieć pokazać kogoś, kto jest przeciwny tej idei, to właśnie ich dwóch.

- mówił wówczas Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej Codziennie”.  

Rozprawa Tomasz Lis i Jacek Żakowski przeciwko Tomaszowi Sakiewiczowi odbędzie się w najbliższy wtorek 25 lutego o godzinie10:00 w sali 219 w Sądzie Okręgowym w Warszawie przy al. Solidarności 127.

[polecam:https://niezalezna.pl/305481-lis-i-zakowski-na-specjalnych-zasadach-sakiewicz-to-kolejna-sprawa-kiedy-zatyka-sie-usta-gazecie-polskiej]

Okazało się, że sąd wyznaczył na następny termin przesłuchanie strony powodowej (Tomasza Lisa oraz Jacka Żakowskiego) natomiast nie dopuścił dowodu z przesłuchania pozwanego - Tomasza Sakiewicza.  

Mec. Lew Mirski podawał wcześniej, że sąd nie dopuścił dowodów - w postaci zeznań świadków - które zgłosili. Uznano, że sąd po zaznaniu jednego świadka nabrał odpowiedniego przekonania.

Wobec tego, że sąd odmówił redaktorowi Sakiewiczowi prawa do złożenia zeznań musimy być we wtorek w sądzie i wesprzeć Tomasza Sakiewicza.

Przyjdźmy do sądu i wesprzyjmy Tomasza Sakiewicza!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts